| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 270/2012 Rady Miasta Siemianowic Śląskich

z dnia 27 września 2012r.

w sprawie ustalenia warunków oraz zasad korzystania z przystanków komunikacji miejskiej na terenie Gminy Siemianowice Śląskie

Na podstawie art.18 ust. 2   pkt 15 ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym (Dz.U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591 z   późn. zm.) oraz art. 15 ust. 2   ustawy z   dnia 16 grudnia 2010 r. o   publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U. z   2011 r. Nr 5, poz. 13) na wniosek Prezydenta Miasta  

Rada Miasta Siemianowic Śląskich  
uchwala:  

§   1.  

Określa się przystanki komunikacyjne na terenie Gminy Siemianowice Śląskie, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Siemianowice Śląskie zgodnie z   wykazem stanowiącym załącznik Nr 1   do uchwały.  

§   2.  

Określa się warunki i   zasady korzystania z   przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Siemianowice Śląskie zgodnie z   załącznikiem Nr 2   do uchwały.  

§   3.  

Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Siemianowic Śląskich.  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

Przewodniczący Rady Miasta Siemianowic Śląskich  


Adam   Cebula

 


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr  270/2012
Rady Miasta Siemianowic Śląskich
z dnia 27 września 2012 r.
Zalacznik1.pdf

Wykaz przystanków na terenie Gminy Siemianowice Śląskie  


Załącznik Nr 2   do Uchwały Nr 270/2012 Rady Miasta Siemianowic Śląskich z   dnia 27 września 2012r.  

Warunki i   zasady korzystania z   przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Siemianowice Śląskie  

1)   Przystanki komunikacyjne przeznaczone są wyłącznie do obsługi komunikacji miejskiej, z   wyjątkiem stanowisk wyznaczonych do obsługi krajowych linii komunikacyjnych oraz stanowisk do obsługi przewoźników posiadających zezwolenie na prowadzenie przewozów regularnych w   międzynarodowym transporcie drogowym osób.  

2)   Wymaganego przepisami ustawy o   transporcie drogowym uzgodnienie zasad korzystania z   przystanków komunikacyjnych dokonuje się w   formie pisemnej z   Gminą Siemianowice Śląskie, na czas nie dłuższy niż 5   lat. W   przypadku zaprzestania realizacji zadania przewozowego przed upływem terminu ważności uzgodnienia, ulega ono rozwiązaniu.  

3)   Podczas obsługi przystanków komunikacyjnych środek transportu powinien podjechać możliwie najbliżej krawędzi przystanku w   celu ułatwienia pasażerom wsiadania i   wysiadania z   pojazdu.  

4)   Na przystankach komunikacyjnych wyposażonych w   zatoki przystankowe przewoźnicy zobowiązani są do zatrzymywania środka transportu na początku zatoki, a   na przystankach bez zatok w   taki sposób, aby nie ograniczać przepustowości i   nie blokować przystanków dla innych użytkowników.  

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »