| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXI/193/12 Rady Gminy Zebrzydowice

z dnia 25 października 2012r.

w sprawie zwolnień w podatkach lokalnych w 2013 roku

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) i art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych1(tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 95 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. Zwalnia się od podatku od nieruchomości:

1. Budynki stanowiące własność mienia komunalnego gminy za wyjątkiem nieruchomości lub ich części oddanych w dzierżawę na podstawie umowy zawartej z właścicielem nieruchomości lub poddzierżawionych osobom trzecim.

2. Cmentarze komunalne, kapliczki i krzyże przydrożne.

3. Piwnice w budynkach mieszkalnych za wyjątkiem pomieszczeń zajętych na garaże, pomieszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz wykorzystywanych na cele mieszkaniowe.

4. Strychy w budynkach mieszkalnych, za wyjątkiem zajętych na cele mieszkalne lub wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej.

5. Grunty stanowiące własność mienia komunalnego gminy za wyjątkiem gruntów oddanych w dzierżawę.

6. Grunty i budowle stanowiące własność mienia komunalnego gminy oddane w dzierżawę z przeznaczeniem na cele rekreacyjno – sportowe za wyjątkiem związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

7. Budowle i budynki lub ich części stanowiące własność mienia komunalnego wykorzystywane bezpośrednio do poboru i uzdatniania wody pitnej, oraz służące do odprowadzania i oczyszczania ścieków.

8. Pozostałe grunty, za wyjątkiem związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, określone w ewidencji gruntów i budynków jako:

- drogi (oznaczone symbolem – dr)

- rowy (oznaczone symbolem – W)

- tereny różne (oznaczone symbolem - Tr) zajęte pod pasy drogi granicznej.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Zebrzydowice.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, nie wcześniej jednak niż z dniem 1 stycznia 2013r.

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zebrzydowice


Bogdan Szuścik

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »