| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XX/167/12 Rady Miejskiej w Łazach

z dnia 26 października 2012r.

w sprawie ustalenia stawki opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Łazy

Na podstawie art. 16 ust. 1, ust. 4   i ust. 5   ustawy z   dnia 16 grudnia 2010 r. o   Publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. nr 5   poz. 13) -   Rada Miejska w   Łazach  

-   uchwala -   co następuje:  

§   1.   Ustala się stawkę opłaty za korzystanie z   przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Łazy w   wysokości 0,05 zł za jedno zatrzymanie środka transportu na przystanku komunikacyjnym.  

§   2.   Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Łaz.  

§   3.   Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia jej w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej w   Łazach  


Maciej   Kubiczek


Uzasadnienie

Z dniem 1   marca 20111 r weszła w   życie ustawa o   publicznym transporcie zbiorowym z   dnia 16 grudnia 2010 r. ( Dz. U. 2011 Nr 5   poz.13).  

Art.69.   tej ustawy znowelizował art. 3   i 5   ustawy o   utrzymaniu czystości i   porządku w   gminach, zgodnie  
z którą do obowiązków gminy należy zapewnienie czystości i   porządku na przystankach,  dla których gmina jest właścicielem lub zarządzającym.  

Art.16.   ustawy o   publicznym transporcie zbiorowym dopuszcza możliwość pobierania opłat za korzystanie  
z przystanków. Opłaty te stanowią dochód gminy z   przeznaczeniem  na pokrycie kosztów utrzymania  
i remontów przystanków komunikacyjnych oraz kosztów budowy, przebudowy i   modernizacji.  

Uwzględniając opłatę w   wysokości  0,05 zł za 1   zatrzymanie, wpływ do budżetu gminy to kwota około  
1 340 złotych w   skali miesiąca, co pozwalałoby pokryć koszty  utrzymania czystości i   porządku na   przystankach,   które    obecnie    szacuje    się w   wysokości 1   250 zł/ miesiąc.  

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Siwicka

Partner Zarządzający w Grupa HR Masters, trener biznesu i executive coach. HR Biznes Partner, z kilkunastoletnią praktyką prowadzenia własnego biznesu. Praktyk HR realizujący projekty z następujących obszarów: planowanie procesów HR, wdrożenia modeli kompetencyjnych, programy rozwojowe czy audyty personalne. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie doradcze i trenerskie. W swojej pracy kładzie nacisk na badanie efektywności wszelkich procesów z obszaru polityki personalnej. Uważa, że wszelkie procedury są dla ludzi a nie ludzie dla procedur. W swoich projektach skupia się na realnych korzyściach zarówno dla organizacji jak i pracowników. Wierzy w ludzi i efektywność działań rozwojowych. Śledzi trendy na rynku i w branży – jest nastawiona na innowacyjność i działanie. Współpomysłodawczyni portalu HRPolska.pl, który powstał z zamiłowania do branży HR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »