| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIII/152/12 Rady Gminy Radziechowy-Wieprz

z dnia 8 listopada 2012r.

w sprawie zarządzenia poboru podatków: od nieruchomości, podatku rolnego i leśnego, należnych od osób fizycznych w drodze inkasa, określenia inkasentów oraz ustalenia wysokości wynagrodzenia za inkaso

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt 8, art. 40 ust. 1   i art. 42 ustawy z   dnia 8   marca 1990r. o   samorządzie gminnym (Dz.U. z   2001r. Nr 142, poz. 1591 z   późn. zm.) oraz art. 19 ust.1 i   2 ustawy z   dnia 12 stycznia 1991r.o podatkach i   opłatach lokalnych (Dz.U. z   2010 r. Nr 95 poz. 613 późn. zm.), art. 6b ustawy z   dnia 15listopada 1984r. o   podatku rolnym (dz.U. z   2006 r. Nr 136, poz. 969 z   późn. zm.), art. 6   ust. 8   ustawy z   dnia 30 października 2002r. o   podatku leśnym (Dz.U. z   2002r. Nr 200, poz. 1682 z   późn. zm.)  

Rada Gminy Radziechowy - Wieprz uchwala, co następuje:  

§ 1.  

1.   Zarządza się pobór podatku od nieruchomości, podatku rolnego i   podatku leśnego od osób fizycznych, opłaty targowej oraz opłaty za psa z   terenu Gminy Radziechowy – Wieprz w   drodze inkasa.  

2.   Inkasentami podatków określonych w   ust. 1   będą:  

-   w sołectwie Radziechowy - Pani Janina Tlałka zamieszkała w   Radziechowach  

-   w sołectwie Przybędza - Pani Maria Górna zamieszkała w   Przybędzy  

-   w sołectwie Wieprz - Pani Maria Hulak zamieszkała w   Wieprzu  

-   w sołectwie Brzuśnik - Pani Cecylia Kupczak zamieszkała w   Brzuśniku  

-   w sołectwie Bystra - Pani Irena Rodak zamieszkała w   Bystrej  

-   w sołectwie Juszczyna - Pan Mieczysław Sygut zamieszkały w   Juszczynie  

§ 2.  

Ustala się wynagrodzenie dla inkasentów poszczególnych sołectw w   wysokości 10% od zainkasowanej kwoty oraz od wyegzekwowanych podatków zaległych  

§ 3.  

Inkasenci, o   których mowa w   § 1   ust. 2   zobowiązani są rozliczać się z   zainkasowanych kwot niezwłocznie, najpóźniej w   terminie 5   dni roboczych od dnia zainkasowania kwot, wpłacając je w   kasie Urzędu Gminy Radziechowy – Wieprz.  

§ 4.  

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Radziechowy - Wieprz.  

§ 5.  

Traci moc uchwała nr XVII/97/12 z   dnia 27 marca 2012 r. w   sprawie: zarządzenia poboru podatków: od nieruchomości, podatku rolnego i   leśnego, należnych od osób fizycznych w   drodze inkasa, określenia inkasentów oraz ustalenia wysokości wynagrodzenia za inkaso.  


§ 6.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z   mocą obowiązującą od 1   stycznia 2013 r.  

 

 

Przewodniczący Rady Gminy  


Marian   Motyka

 

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »