| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/182/2012 Rady Gminy Wyry

z dnia 25 października 2012r.

w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Wójta Gminy Wyry w spółkach prawa handlowego

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.9 lit.g oraz art.40 ust.2 pkt.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (T.J.: Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z 2001 roku z późniejszymi zmianami), art.4 ust.1, art.13 ustawy z dnia 20 lipca 2000r o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (T.J.: Dz.U. z 2011 r. Nr 197 poz.1172 z późniejszymi zmianami)

Rada Gminy Wyry, postanawia:

§ 1. 1. Upoważnia się Wójta Gminy Wyry do wnoszenia do spółek, w zamian za obejmowane udziały i akcje wkładów pieniężnych w ramach kwot przewidzianych na ten cel w budżecie Gminy Wyry na dany rok budżetowy, w tym również poprzez dokonywanie wpłat na kapitał zapasowy przy obejmowaniu udziałów badź akcji po cenie nominalnej.

2. Upoważnia się Wójta Gminy Wyry do wnoszenia do spółek, w zamian za obejmowane udziały i akcje wkładów niepieniężnych (aportów) na warunkach, o których mowa w §2 niniejszej uchwały.

§ 2. Wniesienie wkładu niepieniężnego na pokrycie udziałów lub akcji w spółkach wymaga uprzedniej wyceny wnoszonego wkładu sporządzonej przez biegłego rzeczoznawcę posiadającego wymagane uprawnienia w zakresie wyceny majątku. Wyceny nie dokonuje się w przypadku, gdy wniesienie aportu odbywa się w terminie do 12 miesięcy od dnia nabycia przez Gminę Wyry majątku będącego przedmiotem tego aportu na podstawie faktury potwierdzającej nabycie, bądź istnieje możliwość ustalenia wartości majątku na podstawie poniesionych nakładów.

§ 3. Wnoszenie, cofanie i zbywanie udziałów lub akcji w spółkach wymaga uzyskania uprzedniej opinii Rady Gminy Wyry.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wyry.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Wyry


Andrzej Wyroba

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »