| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/182/2012 Rady Gminy Wyry

z dnia 25 października 2012r.

w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Wójta Gminy Wyry w spółkach prawa handlowego

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.9 lit.g oraz art.40 ust.2 pkt.3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (T.J.: Dz. U. Nr 142 poz. 1591 z 2001 roku z późniejszymi zmianami), art.4 ust.1, art.13 ustawy z dnia 20 lipca 2000r o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (T.J.: Dz.U. z 2011 r. Nr 197 poz.1172 z późniejszymi zmianami)

Rada Gminy Wyry, postanawia:

§ 1. 1. Upoważnia się Wójta Gminy Wyry do wnoszenia do spółek, w zamian za obejmowane udziały i akcje wkładów pieniężnych w ramach kwot przewidzianych na ten cel w budżecie Gminy Wyry na dany rok budżetowy, w tym również poprzez dokonywanie wpłat na kapitał zapasowy przy obejmowaniu udziałów badź akcji po cenie nominalnej.

2. Upoważnia się Wójta Gminy Wyry do wnoszenia do spółek, w zamian za obejmowane udziały i akcje wkładów niepieniężnych (aportów) na warunkach, o których mowa w §2 niniejszej uchwały.

§ 2. Wniesienie wkładu niepieniężnego na pokrycie udziałów lub akcji w spółkach wymaga uprzedniej wyceny wnoszonego wkładu sporządzonej przez biegłego rzeczoznawcę posiadającego wymagane uprawnienia w zakresie wyceny majątku. Wyceny nie dokonuje się w przypadku, gdy wniesienie aportu odbywa się w terminie do 12 miesięcy od dnia nabycia przez Gminę Wyry majątku będącego przedmiotem tego aportu na podstawie faktury potwierdzającej nabycie, bądź istnieje możliwość ustalenia wartości majątku na podstawie poniesionych nakładów.

§ 3. Wnoszenie, cofanie i zbywanie udziałów lub akcji w spółkach wymaga uzyskania uprzedniej opinii Rady Gminy Wyry.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wyry.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Wyry


Andrzej Wyroba

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Gurbała

Specjalista z zakresu szkoleń i rozwoju pracowników, właściciel firmy Nowe Modele Biznesowe – outsourcingu działu szkoleń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »