| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVI/121/12 Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

z dnia 18 października 2012r.

w sprawie zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

w sprawie: zwolnienia z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego                                             pojazdu  

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 r. o   samorządzie powiatowym (t.j.:   Dz.U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1592 z   późn. zm.), w   związku z   art. 79b i   art. 98a ustawy z   dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o   ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. z   2005 r. Nr 108, poz. 908 z   późn. zm.), na wniosek Zarządu Powiatu, po zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i   Rozwoju oraz Komisję Budżetu i   Finansów   i przeprowadzeniu konsultacji społecznych  

Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego  
uchwala:  

§   1.  

1.   Zwolnić z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu osoby ubiegające się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w   przypadku, gdy zmiana stanu faktycznego adresu kierowcy oraz właściciela lub posiadacza pojazdu, wymagająca wydania nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego spowodowana została zmianami administracyjnymi wynikającymi z   uchwały Rady Miasta Imielin nr XXII/129/2012 z   dnia 29 sierpnia 2012 w   sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w   mieście Imielin oraz z   uchwały nr XXII/130/2012 z   dnia 29 sierpnia 2012 w   sprawie nadania nazwy drogom wewnętrznym w   mieście Imielin.  

2.   Zwolnienie z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków, w   których jedyną przyczyną wymiany dokumentu jest zmiana adresu zamieszkania osoby ubiegającej się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu, spowodowana zmianami administracyjnymi opisanymi w   pkt 1   niniejszego paragrafu.  

3.   Zwolnienie z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków złożonych przez osoby ubiegające się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu po dniu wejścia w   życie niniejszej uchwały.  

§   2.  

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.  

§   3.  

Uchwała obowiązuje do dnia 31.03.2013 r.  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

 

Przewodniczący Rady  


Józef   Berger

 

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria RK Legal

Od 10 lat wspieramy biznes naszych klientów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »