| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVI/121/12 Rady Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego

z dnia 18 października 2012r.

w sprawie zwolnienia z opłaty za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego pojazdu

w sprawie: zwolnienia z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego                                             pojazdu  

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 r. o   samorządzie powiatowym (t.j.:   Dz.U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1592 z   późn. zm.), w   związku z   art. 79b i   art. 98a ustawy z   dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o   ruchu drogowym (t.j.: Dz.U. z   2005 r. Nr 108, poz. 908 z   późn. zm.), na wniosek Zarządu Powiatu, po zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i   Rozwoju oraz Komisję Budżetu i   Finansów   i przeprowadzeniu konsultacji społecznych  

Rada Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego  
uchwala:  

§   1.  

1.   Zwolnić z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu osoby ubiegające się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu w   przypadku, gdy zmiana stanu faktycznego adresu kierowcy oraz właściciela lub posiadacza pojazdu, wymagająca wydania nowego prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego spowodowana została zmianami administracyjnymi wynikającymi z   uchwały Rady Miasta Imielin nr XXII/129/2012 z   dnia 29 sierpnia 2012 w   sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej w   mieście Imielin oraz z   uchwały nr XXII/130/2012 z   dnia 29 sierpnia 2012 w   sprawie nadania nazwy drogom wewnętrznym w   mieście Imielin.  

2.   Zwolnienie z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków, w   których jedyną przyczyną wymiany dokumentu jest zmiana adresu zamieszkania osoby ubiegającej się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu, spowodowana zmianami administracyjnymi opisanymi w   pkt 1   niniejszego paragrafu.  

3.   Zwolnienie z   opłaty za wydanie prawa jazdy i   dowodu rejestracyjnego pojazdu dotyczy wniosków złożonych przez osoby ubiegające się o   wymianę prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu po dniu wejścia w   życie niniejszej uchwały.  

§   2.  

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego.  

§   3.  

Uchwała obowiązuje do dnia 31.03.2013 r.  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od daty jej opublikowania w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

 

Przewodniczący Rady  


Józef   Berger

 

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »