| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/101/2012 Rady Gminy Bojszowy

z dnia 29 października 2012r.

w sprawie określenia zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. "g", art. 40 ust. 2 pkt 3 w związku z art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.)

Rada Gminy Bojszowy
postanawia

§ 1. 1. określić zasady wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji należnych Gminie Bojszowy.

2. Zasady ustalone w niniejszej uchwale stosuje się, jeżeli odrębne przepisy prawa lub zawarte umowy społki (statuty) nie regulują zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów w sposób dla Gminy wiążący lub odmienny.

§ 2. Ilekroć w uchwale jest mowa o udziałach nalezy przez to rozumieć  udziały lub akcje.

§ 3. 1. Gmina Bojszowy może wnieść do spółek, w zamian za obejmowane udziały:

a) wkłady pieniężne

b) wkłady niepieniężne (aporty).

2. Przedmiotem wkładu niepieniężnego w rozumieniu niniejszej uchwały mogą być nieruchomości, ruchomości, wierzytelności lub inne prawa majątkowe.

3. Wniesienie wkładu niepieniężnego w formie wkładu nieruchomości, w celu pokrycia udziałów w spółkach winno być poprzedzone jego wyceną. wyceny wkładu niepienięznego dokonuje sie stosownie do obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

4. Wyceny można nie dokonywać w przypadku, gdy dysponuje się aktualną wyceną przedmiotu aportu.

§ 4. Cofanie udziałów Gminy w spółkach następuje w drodze umorzenia udziałów, zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych i umową spólki (statutem).

§ 5. Udziały mogą być zbywane zgodnie z przepisami Ustawy o Gospodarce komunalnej

§ 6. Odpowiedzialnym za wykonanie uchwały jest Wójt Gminy Bojszowy.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


Marek Kumor

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Anna Stolorz

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12154), członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie kieruje 4-osobowym zespołem we własnej Kancelarii Prawno-Podatkowej. Od 2000 roku zajmuje się tematyką rachunkowości i podatków, w tym od 2006 r. na stanowisku Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Współpracuje z ok. 60 firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi (stowarzyszeniami, fundacjami), ma bogate doświadczenie we współpracy i doradztwie w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej (od 2004 roku). Specjalizuje się w dwóch dziedzinach: podatkowe i rachunkowe aspekty rozliczania funduszy europejskich oraz księgowość i podatki organizacji pozarządowych; ma też bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT, PIT i CIT, łącznie z prowadzeniem w tym zakresie spraw podatkowych w imieniu podatników przed organami skarbowymi oraz WSA. Od 2007 roku pracuje jako trener i wykładowca na szkoleniach – współpracuje w tym zakresie jako ekspert między innymi z portalem podatki. biz oraz Fundacją Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »