| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/284/2012 Rady Gminy Pawłowice

z dnia 27 listopada 2012r.

w sprawie zasad usytuowania na terenie Gminy Pawłowice miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 art. 40 ust. 1, art. 41 ust. 1, art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001r. , Nr 142, poz. 1591 ze zm.) w związku z art.12 ust. 2 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (t.j. Dz. U. 2002r. Nr 147, poz. 1231 ze zm.) po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję Działalności Społecznej

Rada Gminy Pawłowice
uchwala

§ 1. Przyjąć zasadę usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży i poza miejscem sprzedaży nie bliżej niż 50m od placówek oświatowo- wychowawczych, obiektów kultu religijnego, obiektów sportowych, obiektów administracji publicznej, obiektów służby zdrowia.

§ 2. Pomiaru odległości dokonuje się:

a) najkrótszą drogą wzdłuż ciągów komunikacyjnych od drzwi wejściowych miejsc określonych w §1 do drzwi wejściowych miejsc sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych

b) w przypadku, gdy obiekty wymienione w §1 są ogrodzone, pomiaru odległości dokonuje się najkrótszą drogą wzdłuż ciągów komunikacyjnych od bramy wejściowej na teren posesji tych obiektów do drzwi wejściowych miejsc sprzedaży lub podawania napojów alkoholowych.

§ 3. Zasady usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych określonych uchwałą obejmują wszystkie punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, za wyjątkiem przypadków wydawania zezwoleń jednorazowych na sprzedaż napojów alkoholowych na podstawie art. 181ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

§ 4. Traci moc uchwała Nr III/36/2002 Rady Gminy Pawłowice z dnia 20 grudnia 2002r.w sprawie zasad usytuowania na terenie Gminy Pawłowice miejsc sprzedażyi podawania napojów alkoholowych.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pawłowice.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dnia od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


mgr Franciszek Dziendziel

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

decyzje-IT.pl

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT, stanowiący centrum wiedzy na temat rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw i organizacji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »