| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 507/XXXI/2012 Rady Miejskiej w Sosnowcu

z dnia 29 listopada 2012r.

w sprawie ustalenia nowego przebiegu istniejącej ulicy Z. Krasińskiego - drogi gminnej (120108S)

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r o samorządzie gminnym (tekst jednolity – Dz. U. z 2001r, Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 21 marca 1985r o drogach publicznych (tekst jednolity – Dz. U. z 2007r, Nr 19, poz. 115 z późniejszymi zmianami) Rada Miejska w Sosnowcu :

Uchwala

§ 1. Przyjąć nowy przebieg istniejącej ulicy Zygmunta Krasińskiego - drogi gminnej (120108S), położonej w granicach administracyjnych Sosnowca – miasta na prawach powiatu.

§ 2. Z uwagi na wyburzenie w terenie budynku o adresie ul. Z. Krasińskiego nr 11 zmienia się określenie przebiegu odcinka ul. Z. Krasińskiego z „od ul. S. Okrzei do budynku nr 11” na „od S. Okrzei do ul. A. Grottgera” oraz precyzuje się zapis przebiegu odcinka „od ul. A. Wieczorka i J. Słowackiego do budynku nr 44/II” w następujący sposób: „od budynku nr 43 u zbiegu ulic A. Wieczorka i J. Słowackiego do budynku nr 44/II”. Ponadto nowo wybudowany odcinek ul. Z. Krasińskiego od budynku nr 64 do skrzyżowania z ul. S. Jędryczki w myśl art. 10 ust. 4 ustawy o drogach publicznych nie wymaga podjęcia czynności zmierzających do zaliczenia go do kategorii dróg gminnych gdyż nowo wybudowany odcinek drogi zostaje zaliczony do kategorii drogi, w której ciągu leży natomiast konieczne jest określenie nowego przebiegu drogi gminnej. Ww. odcinek ul. Z. Krasińskiego wybudowano na działkach określonych w ewidencji gruntów jako działki nr: 1643 i 1783, obr. 10 – Sosnowiec, których właścicielem jest Gmina Sosnowiec.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   W związku z powyższym:

1. Zmienia się zapis w pozycji 189 załącznika nr 1 do Uchwały Nr 232/XVII/07 Rady Miejskiej w Sosnowcu z dnia 27 września 2007 roku w sprawie ustalenia przebiegów dróg gminnych, położonych w granicach administracyjnych Sosnowca – miasta na prawach powiatu

2. Zapis o którym mowa w pkt. 1 po wprowadzonych zmianach będzie brzmiał:

infoRgrafika

§ 3. Wykonanie Uchwały powierzyć Prezydentowi Miasta Sosnowca.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu


Mateusz Rykała

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

StukPuk.pl

Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »