| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr PR.0007.274.2012 RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA

z dnia 21 grudnia 2012r.

w sprawie podziału miasta Ruda Śląska na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu

Na podstawie art. 18 ust.2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami), w związku z art. 419 § 2 i 4, art. 418 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późniejszymi zmianami) oraz art. 13 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113 z poźn. zmianami), w związku z postanowieniem Nr DKT - 712 - 16/12 Komisarza Wyborczego w Katowicach z dnia 21 listopada 2012 r.,

na wniosek
Prezydenta Miasta Ruda Śląska,
Rada Miasta Ruda Śląska,
uchwala:

§ 1. Dokonać podziału miasta Ruda Śląska na cztery okręgi wyborcze.

§ 2. Numery, granice oraz liczbę radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym określa załącznik do niniejszej uchwały.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Ruda Śląska.

§ 4. Uchwała podlega przekazaniu Wojewodzie Śląskiemu oraz Komisarzowi Wyborczemu w Katowicach.

§ 5. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska


Jarosław Wieszołek


Załącznik do Uchwały Nr PR.0007.274.2012
RADY MIASTA RUDA ŚLĄSKA
z dnia 21.12.2012 r.

Podział gminy Ruda Śląska na okręgi wyborcze

Okręg wyborczy numer 1.

Granice okręgu określają następujące ulice:

1 Maja (z numerami: od 365 – nieparzyste i od 362 – parzyste), Adama Huloka, Adama Mickiewicza, Akacjowa, Aleksandra Puszkina, Andrzeja Mielęckiego, Antoniego Maya, Antoniego Sieronia, Antoniego Tiałowskiego, Antoniego Zielińskiego, Asfaltowa, Astrów, Ballestremów, Bankowa, Bartosza Głowackiego, Bobrecka, Bratków, Bytomska, Bzów, Chabrów, Chryzantem, Cypriana Norwida, Czereśniowa, Czesława Miłosza, Droga do Lipin, Dunajewskiego, Dworcowa, Emanuela Imieli, Emanuela Smołki, Emilii Plater, Eugeniusza Romera, Fabryczna, Feliksa Wyleżoła, Fiołków, Floriana, Gliwicka, Górnicza, Grunwaldzka, Gustawa Morcinka, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Wieniawskiego, Ignacego Nowaka, Jana Dobrego, Jana Gierałtowskiego, Jana Kilińskiego, Jana Matejki, Jana Styczyńskiego, Jana Waniora, Jaracza, Jaśminów, Jerzego Ziętka, Jesionowa, Joachima Achtelika, Joanny, Józefa Janty, Józefa Szafranka, Juliusza Ligonia, Jurija Gagarina, Kardynała Augusta Hlonda, Karola Goduli, Karola Miarki, Kędzierzyńska, Klary, Kokotek, Konstantego Ciołkowskiego, Konstantego Latki, Konwalii, Kopalnia Karol, Kościelna, Krokusów, Królowej Jadwigi, Ks. Józefa Czempiela, Leszczynowa, Lipińska, Ludwika Piechy, Ludwika Solskiego, Macieja, Magazynowa, Magnolii, Maksymiliana Kolbe, Mariana Smoluchowskiego, Marii Konopnickiej, Marii Skłodowskiej-Curie, Mateusza, Młodego Górnika, Młyn Szombierski, Na Łąkach, Nad Bytomką, Narcyzów, Nowobytomska, Noworudzka, Ogrodowa, Olchowa, Orzegowska, Owocowa, Pawła, Piaseczna, Piastowska, Piotra Tomanka, Plac Chopina, Plac Niepodległości, Plac Szkolny, Podlas, Porębska, Potokowa, Powstańców, Promienna, Przedszkolna, Przedtorze, Przelotowa, Przy Kolei, Raciborska, Rencistów, Różana, Ryszarda Sprusa, Sasanek, Skalna, Słowiańska, Sobieskiego, Sosinki, Stanisława, Stanisława Staszica, Stanisławy Wysockiej, Stara, Starowiejska, Stefana Banacha, Stefana Żeromskiego, Storczyków, Stroma, Szczęść Boże, Szyb Barbary, Szyb Bartosza, Szyb Mikołaj, Szyb Powietrzny, Szyb Walenty, Szyb Zofii, Torowa, Tulipanów, Tylna, Wacława Sierpińskiego, Walentego Fojkisa, Wandy, Warszawska, Wawelska, Wesoła, Węglowa, Wiktora Brańskiego, Wiktora Bujoczka, Wincentego, Wincentego Janasa, Wincentego Lipa, Witolda Czapli, Witolda Doroszewskiego, Władysława Wołkowa, Władysława Żeleńskiego, Wojciecha Bogusławskiego, Wolności, Zabrzańska, Zofii Nałkowskiej, Zwycięstwa;

W okręgu wyborczym nr 1 wybiera się 8 radnych.

Okręg wyborczy numer 2.

Granice okręgu określają następujące ulice:

1 Maja (z numerami: od 120 do 360 A – parzyste i od 133 do 363 – nieparzyste), Alojzego Jankowskiego, Antoniego Nowary, Bielszowicka (z numerami: od 1 do 50), Bocianów, Brata Alberta, Chorzowska, Czarnoleśna, Dębowa,  Dobrej Nadziei, Dr. Józefa Rostka, Działkowców, Fryderyka Joliot-Curie, Fryderyka Szopena, Gen. Hallera, Gilów, Główna (z numerami: od numeru 1 do 5 nieparzyste i od numeru 2 do 20D – parzyste), Gołębi, Grochowska, Grzegorza Fitelberga, Gwardii Ludowej, Hansa Liebherra, Henryka Sienkiewicza, Hutnicza, Ignacego Krasickiego, Ignacego Paderewskiego, Jadwigi Markowej, Jana Długosza, Jana Furgoła, Jana Gwiżdża, Jana Smolenia, Jana Stefana Dworaka, Janusza Korczaka, Jarosława Dąbrowskiego, Jarzębinowa, Jaskółcza, Józefa Elsnera, Józefa Lompy, Juliana Tuwima, Juliana Ursyna Niemcewicza, Juliusza Słowackiego, Karola Bytomskiego, Karola Gabora, Katowicka  (z numerami od 1 do 77), Kazimierza, Kąpielowa, Kolejowa, Kolista, Kolonia Zwycięstwa, Konstantego Damrota, Konstytucji, Krótka, Ks. Jana Szymały, Ks. P. Ściegiennego, Kukułcza, Kupiecka, Lecha, Leona Kruczkowskiego, Licealna, Lisia, Ludomira Różyckiego, Ludowa, Lwa Tołstoja,  Łączna, Michała Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Mieszka I, Mikołaja Kopernika, Mostowa, Nowa, Objazdowa, Obrońców Westerplatte, Odrodzenia, Ofiar Katynia, Okopowa, Olimpijska, Osiedlowa, Oskara Kolberga, Parkowa, Pawła Kubiny, Pawła Stalmacha, Pelagii Zdziebkowskiej, Piaskowa, Piotra Czajkowskiego, Piotra Niedurnego, Plac Jana Pawła II, Planty Kowalskiego, Pocztowa, Podgórze, Pokoju, Polna, Poprzeczna, Radosna, Ratowników, Robotnicza, Rudzka, Ryszarda Magdziorza, Spokojna, Spółdzielcza, Stalowa, Strażacka, Szarotek, Szyb Aliny, Szyb Andrzeja, Tadeusza Kościuszki, Tadeusza Rejtana, Tadeusza Sygietyńskiego, Tadeusza Szeligowskiego, Targowa, Teatralna, Teodora Nowoka, Topolowa, Wawrzyna Kałusa, Wąska, Wiejska, Wincentego Pola, Witolda Maliszewskiego, Władysława Reymonta, Wodna, Wojska Polskiego, Wrzosowa, Wyzwolenia od nr 151, Zygmunta Krasińskiego, Zygmunta Noskowskiego, Żelazna, Żwirki i Wigury;

W okręgu wyborczym nr 2 wybiera się 6 radnych.

Okręg wyborczy numer 3.

Granice okręgu określają następujące ulice:

1 Maja (z numerami od 1 do 131 – nieparzyste i od 2 do 118 – parzyste), Adama Asnyka, Admiralska, Adolfa Kempnego, Alberta Pakuły, Albina Kowaczka, Arki Bożka, Armii Krajowej, Artura Grottgera, Bagienna, Basenowa, Beskidzka, Bielszowicka (z numerami: od 51), Borowa, Brunona Schulza, Budowlanych, Bukowa, Burszki, Chłopska, Cicha, Cisowa, Cynkowa, Czwartaków,  Dolna, Dr. Jordana, Dziewanny, Edmunda Kokota, Elizy Orzeszkowej, Energetyków, Ernesta Twaruszki, Fińska, Floriana Marciniaka, Gabriela Narutowicza, Gabrieli Zapolskiej, Gen. Bema, Gęsia, Gliniana, Główna (z numerami: od 7 nieparzyste i od 22 parzyste), Górna, Grabowa, Graniczna, Grodzka, Halembska, Haliny Poświatowskiej, Harcerska, Hubalczyków, Husarska, Ignacego Kaczmarka, Jadwigi Śląskiej, Jakuba Jasińskiego, Jana Brzechwy, Jana Kasprowicza, Jana Parandowskiego, Jasna, Jastrzębia, Jaworowa, Jedności, Jerzego Kukuczki, Joachima Lelewela, Jodłowa, Józefa Poniatowskiego, Junaków, Jutrzenki, Karola Szymanowskiego, Karola Wideckiego, Kazimierza Brodzińskiego, Kazimierza Pułaskiego, Kingi, Kłodnicka, Kochłowicka (z numerami: od 1 do 90), Komuny Paryskiej, Konstantego I. Gałczyńskiego, Kornela Makuszyńskiego, Kosynierów, Krucza, Krzywa, Ks. Józefa Niedzieli, Ks. Pawła Lexa, Kurpiowska, Kuźników, Kwiatowa, Leśna, Ligocka, Lubuska, Ludwika Mierosławskiego, Ludwika Zamenhofa, Łanowa, Łowicka, Łużycka, Makoszowska, Makowa, Maksymiliana Chroboka, Marii Dąbrowskiej, Marii Kuncewiczowej, Marii Rodziewiczówny, Marzanny, Mazurska, Miedziana, Międzyblokowa, Mikołowska, Miła, Miodowa, Młyńska, Modrzewiowa, Mokra, Morska, Na Piaski, Nad Dołami, Nikodema Jaronia, Noblistów Śląskich, Nowowiejska, Nowy Świat, Obrońców Pokoju, Odrzańska, Ogrodnicza, Olszynowa, Orla, Pancernych, Panewnicka, Partyzantów, Pasieczna, Pawłowska, PCK, Piernikarczyka, Piękna, Pionierów, Piotra Skargi, Piwna, Podlaska, Pogodna, Poli Gojawiczyńskiej, Poligonowa, Powstańców Śląskich, Poznańska, Przyjaźni, Ptasia, Racławicka, Rolnicza, Romualda Traugutta, Równoległa, Rybnicka, Rycerska, Sejmu Śląskiego, Skośna, Słoneczna, Sobótki, Sokolska, Solidarności, Sosnowa, Spiżowa, Sportowców, Srebrna, Stanisława Kunickiego, Staropolska, Strzelców Bytomskich, Studzienna, Szkolna, Szpitalna, Śmiłowicka, Świerkowa, Świętojańska, Ułańska, Ustronna, Walerego Wróblewskiego, Wawrzyńca Szczudlaka, Węzłowa, Wierzbowa, Wilcza, Wiosenna,  Wiśniowa, Władysława Broniewskiego, Władysława Łokietka, Wojciecha Drzymały, Wojciecha Kossaka, Wspólna, Wypoczynkowa, Wysoka, Wyżynna, Zacisze, Zajęcza, Zielona, Złota, Żeliwna, Żytnia;

W okręgu wyborczym nr 3 wybiera się 6 radnych.

Okręg wyborczy numer 4.

Granice okręgu określają następujące ulice:

11 Listopada, Aleja Dworcowa, Aleksandra Kowalskiego-Olka, Alfonsa Zgrzebnioka, Bałtycka, Barbary, Boczna, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Prusa, Borowików, Bratnia, Brygadzistów, Brynowska, Brzozowa, Cegielniana, Chmielna, Ciasna, Cyprysowa, Długa, Do Dworca, Do Gródka, Dojazdowa, Dożynkowa, Drobna, Drozdów, Emila Szramka, Franciszka Wilka, Gaikowa, Gajowa, Gościnna, Górnośląska, Grobla Kolejowa, Grzybowa, Gwarecka, Handlowa, Harcmistrza Józefa Pukowca, Huculska, Ignacego Łukasiewicza, Jabłoniowa, Jacka, Jacka Malczewskiego, Jagiellońska, Jagodowa, Jana, Jana Dzierżonia, Jana Kochanowskiego, Józefa, Józefa Chełmońskiego, Józefa Grzegorzka, Józefa Piłsudskiego, Józefa Pordzika, Józefa Rymera, Kalinowa, Kamienna, Kanarków, Karolinki, Kasztanowa, Kaszubska, Katowicka (z numerami: od 78), Klonowa, Kłosowa, Kochłowicka (z numerami: od 91), Kombajnistów, Kopalniana, Krakowska, Krakusa, Krańcowa, Kręta, Ks. Augustyna Potyki, Ks. Ludwika Tunkla, Ks. Stanisława Bisty, Księżycowa, Leopolda Staffa, Letnia, Lipowa, Łąkowa, Łowiecka, Łukowa, Malinowa, Maślaków, Mazowiecka, Mikołaja Reja, Młodzieżowa, Mrówcza, Nasypowa, Norberta Bończyka, Oddziałów Młodzieży Powstańczej, Okrężna, Ondraszka, Opłotki, Opolska, Oświęcimska, Otylii, Pawła Poloczka, Pieczarek, Plebiscytowa, Pomorska, Poranna, Prosta, Przemysłowa, Radoszowska, Roberta Żymły, Rybna, Rydzów, Ryszarda Siekiela, Rzeczna, Sadowa, Siewna, Sikorek, Skowronków, Słowików, Solna, Stanisława Moniuszki, Stanisława Turskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Batorego, Stefana Rogozińskiego, Strumykowa, Strzelecka, Sudecka, Szpaków, Sztolniowa, Sztygarska, Szyb Artura, Szybowa, Śląska, Średnia, Świętochłowicka, Tatrzańska, Tęczowa, Warmińska, Warsztatowa, Weteranów, Wilhelma Szewczyka, Wincentego Pośpiecha, Wirecka, Wita Stwosza, Władysława Jagiełły, Wojciecha Korfantego, Wrocławska, Wschodnia, Wyzwolenia od numeru 1 do 150, Xawerego Dunikowskiego, Zgody, Ziemska, Zjednoczenia, Związku Młodzieży Polskiej, Żurawia.

W okręgu wyborczym nr 4 wybiera się 5 radnych.

Przewodniczący Rady Miasta Ruda Śląska


Jarosław Wieszołek

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »