| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Prezydenta Miasta Sosnowca

z dnia 4 stycznia 2013r.

z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2012

1. Stan realizacji działań podjętych w ramach programu „Razem Bezpieczniej” w 2011.

- Omówiono na podstawie wcześniej przygotowanych materiałów. Informacja o stanie realizacji zadań za rok 2011 została przyjęta

2. Propozycja „Harmonogramu działań w ramach programu " Razem Bezpieczniej" na rok 2012.

- Przygotowany i omówiony wcześniej projekt „Harmonogramu…” został przyjęty.

3. Informacja o stanie bezpieczeństwa miasta za rok 2011.

- Omówiono na podstawie materiałów przedstawionych przez KM Policji, KM PSP, Straż Miejską, PINB, i WZK.

4. Rola i zadania interwentów psychologicznych. Podstawowym zadaniem interwentów jest pomoc osobom i członkom ich rodzin, które doznały przeżyć traumatycznych w wyniku sytuacji kryzysowych.

- Opracowano procedurę pomocy psychologicznej w naszym mieście, która to jest częścią „Planu Zarządzania Kryzysowego Sosnowca”.

- Organizacją pomocy psychologicznej zajmuje się Ośrodek Interwencji Kryzysowej działający w Ramach Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

- Ponadto zawarto porozumienie z Dyrekcją Szpitala im. Św. Barbary w sprawie umożliwienia pracy psychologów miejskich na terenie Szpitala z pacjentami (i członkami ich rodzin).

- W zdarzeniach, których następstwem jest konieczność umieszczenia poszkodowanych w lokalach zastępczych, szczególnie niezbędna jest współpraca pracowników WGK oraz MOPS.

II Posiedzenie Komisji odbyło się w dniu 09 Lipca 2012 roku
Tematami spotkania były:

1. Stan realizacji zadań w ramach programu „Razem Bezpieczniej”

- Omówiono i zreferowano wszystkie zagadnienia dotyczące „Programu…”

2. Ocena stanu bezpieczeństwa miasta w okresie „Euro 2012”

- Z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkie imprezy przebiegały wręcz wzorowo. Nie odnotowano żadnych zdarzeń mających wpływ na poziom bezpieczeństwa czy to mieszkańców, czy też uczestników imprez.

3. Przygotowanie akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży

- Akcję letniego wypoczynku dzieci i młodzieży omówiono na podstawie przygotowanych materiałów.

- Szkoły nie organizują kolonii ani półkolonii. Uczniowie będą korzystali jedynie z terenów sportowych przy miejskich placówkach oświatowo – wychowawczych. Zwrócono uwagę na potrzebę rozpowszechniania stosownych informacji wśród młodzieży szkolnej oraz podanie ich w BIP-ie.

- Straż Miejska wraz z WZK UM Sosnowiec przeprowadzi kontrole wszystkich kąpielisk oraz stanu oznakowania miejsc, w których obowiązuje zakaz kąpieli.

- Kontrole autokarów do przewozu dzieci i młodzieży prowadzone są przez funkcjonariuszy Policji na parkingu przy ul. Teatralnej.

III Posiedzenie Komisji odbyło się w dniu 26.11.2012 roku

Tematami spotkania były:

1. Przygotowanie miasta do okresu zimowego

- Wszyscy uczestnicy posiedzenia otrzymali kompilacje materiałów dotyczących działań oraz procedur służb komunalnych i innych podmiotów dotyczących przygotowań miasta na nadchodzący okres zimowy 2012 – 2013 rok.

- Koordynacja działań pomocy dla osób bezdomnych została powierzona Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej.

- MZUM dostanie dodatkowe środki na zakup soli technicznej niezbędnej do zimowego utrzymania ciągów komunikacyjnych.

- Ustalono, iż zorganizowane będzie dodatkowe posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z przedstawicielami Tauron Ciepło S.A., którego to głównym tematem będzie szczegółowe omówienie zasad dostarczania ciepła dla Sosnowca.

- Poinformowano, iż w trakcie przygotowywania jest nowe zarządzenie w sprawie Systemu Wczesnego Ostrzegania dla naszego miasta.

2. Krajowy System Ratowniczo - Gaśniczy

- Wszyscy obecni otrzymali przygotowaną przez KM PSP informację o funkcjonowaniu systemu na szczeblu krajowym, wojewódzkim, lokalnym. Głównym podmiotem KSRG jest Państwowa Straż Pożarna będąca podstawową siłą ratowniczą angażowaną do działań niemal we wszystkich zdarzeniach. Ponadto przedstawiono informację o zakupieniu przez MPK Sosnowiec ciężkiego samochodu ratownictwa drogowego.

Prezydent Miasta Sosnowiec


Kazimierz Górski

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »