| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIX/371/13 Rady Miejskiej w Pszczynie

z dnia 24 stycznia 2013r.

w sprawie podziału Gminy Pszczyna na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów, granic oraz siedzib obwodowych komisji wyborczych

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zm.), art. 12 § 2, 11 i 12 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.)
oraz art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Przepisy prowadzające ustawę –
Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113, z późn. zm.) – działając na wniosek Burmistrza

Rada Miejska w Pszczynie uchwala, co następuje:

§ 1. Dokonuje się podziału Gminy Pszczyna na stałe obwody glosowania, ustalając ich numery, granice oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych zgodnie z załącznikiem Nr 1
do niniejszej uchwały.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Pszczyny.

§ 3. Uchwała podlega przekazaniu Wojewodzie Śląskiemu i Komisarzowi Wyborczemu w Bielsku-Białej.

§ 4. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego
oraz podaniu do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Pszczynie, słupach ogłoszeniowych w sołectwach i w Biuletynie Informacji Publicznej.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Rady


Leszek Szczotka


Załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXIX/371/13
Rady Miejskiej w Pszczynie
z dnia 24 stycznia 2013 r.

Numer obwodu

Granice obwodu

Siedziba

Obwodowej Komisji Wyborczej

1

Osiedle Stare Miasto i Osiedle Śródmieście

ulice: Bankowa, Basztowa, Bednarska, Bielska numer 1, Brama Wybrańców, Bramkowa, Bolesława Chrobrego, Garncarska, M. Kopernika, pl. Ks. Prałata Józefa Kuczery, Młyńska, Piastowska, Piekarska, Piwowarska, Plac Targowy, Ratuszowa, Rymarska, Rynek, Strażacka, Targowa, Tkacka, Warowna, Wojska Polskiego

Szkoła Podstawowa Nr 1

im. Książąt Pszczyńskich

ul. ks. biskupa Bogedaina 1 Pszczyna

2

Osiedle Stare Miasto i Osiedle Śródmieście

ulice: 3 Maja, dr. Witolda Antesa, Stefana Batorego, Bielska numery nieparzyste od 3 do 13, ks. biskupa Bogedaina numery nieparzyste
od 1 do końca i numery parzyste od 2 do 12, Dworcowa,
Gwardii Ludowej, Katowicka numer 1, Jana Kilińskiego, Wojciecha Korfantego numery parzyste od 2 do końca, Tadeusza Kościuszki,
Plac Dworcowy, Pl. Zwycięstwa i Wolności, Józefa Poniatowskiego, Sokoła, L. Zamenhofa

Przedszkole Publiczne Nr 2

im. Juliana Tuwima

ul. L. Zamenhofa 12

Pszczyna

3

Osiedle Siedlice

ulice: ks. biskupa H. Bednorza, Bielska numery nieparzyste
od 15 do 19, ks. biskupa Bogedaina numery parzyste od 14 do końca,
Jana Sobieskiego

Powiatowy Zespół Szkół

Nr 2 im. Karola Miarki

budynek przy ul. ks. biskupa Bogedaina 20  Pszczyna

4

Osiedle Siedlice

ulice: W. Jagiełły, Wojciecha Korfantego numery nieparzyste
od 1 do końca

Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

ul. Jana Kilińskiego 5a Pszczyna

5

Osiedle Kolonia Jasna

ulice: Bielska numery parzyste od 2 do 16, Bratnia numery nieparzyste od 1 do 27 i numery parzyste od 2 do 28, Brylantowa, Cieszyńska,  Kryształowa, Krzywa, Ogrodowa numery nieparzyste od 1 do 27d
i numery parzyste od 2 do 24, Piękna numery nieparzyste od 1 do 19
i numery parzyste od 2 do 26, Radosna, Marii Skłodowskiej-Curie numery parzyste od 2 do 20, Słoneczna, Sznelowiec, Turkusowa, Wesoła, Zacisze, Zdrojowa numery nieparzyste od 1 do 19 i numery parzyste od 2 do końca

Szkoła Podstawowa Nr 18

z oddziałami integracyjnymi

im. ks. J. Twardowskiego

ul. Księżycowa 25 

Pszczyna

6

Osiedle Kolonia Jasna

ulice: Bratnia numery nieparzyste od 29 do końca i numery parzyste
od 30 do końca, Bursztynowa, Diamentowa, Granitowa, Grzebłowiec, Gwiaździsta, Koralowa, Kosmonautów, Księżycowa, Kwarcowa, Marmurowa, Miła, Ogrodowa numery nieparzyste od 27c do końca
i numery parzyste od 26 do końca, Perłowa, Piękna numery nieparzyste od 21 do końca i numery parzyste od 28 do końca, Platynowa, Przyjaźni, Rubinowa, Serdeczna, Marii Skłodowskiej-Curie numery parzyste od 22 do końca, Srebrna, Stalowa, Szafirowa, Szmaragdowa, Zdrojowa numery nieparzyste od 21 do końca, Złota, Żelazna

Szkoła Podstawowa Nr 18

z oddziałami integracyjnymi

im. ks. J. Twardowskiego

ul. Księżycowa 25

Pszczyna

7

Osiedle Piastów

ulice: Bielska numery parzyste od 18 do 42, Henryka Brodatego, Dobrawy, Mieszka I, Kazimierza Odnowiciela, Władysława Opolczyka, Kazimierza Sprawiedliwego, Bolesława Śmiałego

Zespół Szkół Nr 1

ul. Kazimierza Wielkiego 5 Pszczyna

8

Osiedle Piastów

ulice: Bolesława Krzywoustego, Władysława Łokietka, Marii Skłodowskiej - Curie numery nieparzyste od 1 do końca, Kazimierza Wielkiego, Ziemowita

Zespół Szkół Nr 1

ul. Kazimierza Wielkiego 5 Pszczyna

9

Osiedle Ignacego Daszyńskiego

ulice: Adama Asnyka, Bielska numery nieparzyste od 21 do końca
i numery parzyste od 44 do końca, Władysława Broniewskiego,
Jana Brzechwy, Chochółka, Piotra Czajkowskiego, Aleksandra Fredry, Górnośląska numery nieparzyste od 1 do 19 i numer 2, Jarosława Iwaszkiewicza, Jana Kochanowskiego, Marii Konopnickiej, Janusza Korczaka, Zygmunta Krasińskiego, Leona Kruczkowskiego, Męczenników Oświęcimskich, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Gustawa Morcinka, Zofii Nałkowskiej, Elizy Orzeszkowej, Bolesława Prusa, Mikołaja Reja, Władysława Reymonta, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Stanisława Staszica, Towarowa, Juliana Tuwima, Stanisława Wyspiańskiego, Stefana Żeromskiego

Publiczne Gimnazjum Nr 4

ul. Marii Konopnickiej 44 Pszczyna

10

Osiedle Józefa Piłsudskiego i Osiedle Podstarzyniec

ulice: Astrów, Bieruńska numery parzyste od 2 do końca, Bratków, Czwartaków, Druhów, Górnośląska numery nieparzyste od 21
do końca i numery parzyste od 4 do 44, Generała Hallera, Harcerska, Hetmańska, Hubalczyków, Huzarska, Braci Jędrysików numery nieparzyste od 1 do 7 i numery parzyste od 2 do 10, Kasztelańska, Katowicka numery parzyste od 2 do 32, Kosynierów, Krokusów, Legionów, Maków, Narcyzów, Parkowa, Partyzantów numery nieparzyste od 1 do 27 i numery parzyste od 2 do 26, Pionierów numery nieparzyste od 5 do końca i numery parzyste od 8 do końca, Józefa Pukowca,
Jana Roehricha, Różana, Storczyków, Szarych Szeregów, Tulipanów, Walki Młodych, Wielo Droga, Złocieni, Zuchów

Przedszkole Publiczne Nr 4

ul. Narcyzów 30

Pszczyna

11

Osiedle Polne Domy i Osiedle Powstańców Śląskich

ulice: Witolda Bielasa, Bieruńska numery nieparzyste od 1 do końca,
ks. gen. Jana Brandysa, dr. Maksymiliana Cichego, Czołgistów, Górnośląska numery parzyste od 46 do końca, Grenadierów, Braci Jędrysików numery nieparzyste od 9 do końca i numery parzyste od 12 do końca, Katowicka numery nieparzyste od 3 do końca i numery parzyste od 34 do końca, Kawalerzystów, dr. Franciszka Lercha, Lotników, Marynarzy, Ludwika Musioła, Partyzantów numery nieparzyste od 29 do końca i numery parzyste od 28 do końca, Piaskowa, Piechurów, Pionierów numery nieparzyste od 1 do 3 i numery parzyste od 2 do 6, Plebiscytowa,  Polne Domy, ks. Pawła Pośpiecha, Saperska, Sejmu Śląskiego, Studzienicka, Mjr. Henryka Sucharskiego, Sybiraków, Franciszka Szczepańczyka, Ułanów Pszczyńskich, Żeglarska

Szkoła Podstawowa Nr 2

im. Jadwigi Śląskiej

ul. Katowicka 47

Pszczyna

12

Osiedle Powstańców Śląskich

ulice: Arki Bożka, Fryderyka Chopina numery parzyste od 2 do 6, Konstantego Damrota, Ksawerego Dunikowskiego, Jana Ficka, Aleksandra Fizi, Ludwika Golusa, Józefa Grzegorzka, Emanuela Imieli, Ludwika Kędziora, Stanisława Krzyżowskiego, Jana Kupca, Juliusza Ligonia, Józefa Lompy, Łowiecka numery parzyste od 2 do 54, Jana Matejki, Karola Miarki, Dr. Andrzeja Mielęckiego, Myśliwska od 1 do 6a, Dr. Antoniego Rogalińskiego, Pawła Stalmacha, Józefa Szendery,
Pawła Zemboka, Alfonsa Zgrzebnioka

Przedszkole Publiczne Nr 8

ul. Jana Kupca 1

Pszczyna

13

Osiedle Stara Wieś

ulice: Batalionów Chłopskich, Doświadczalna, Gajowa, Gołębia, Hodowców, Jaworowa, Jesionowa, Karłowicza, Łanowa, Łowiecka numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 56 do końca, Łucznicza, Malinowa, Miodowa, Myśliwska numery od 7 do końca, Okopowa, Porzeczkowa, Poziomkowa, Pszenna, Rolnicza, Ludomira Różyckiego, Rzepakowa, Sadowa, Skromna, Staromiejska, Strzelecka, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żytnia

Zespół Szkół Nr 2

ul. Staromiejska 41

Pszczyna

14

Osiedle Stara Wieś i Osiedle Kępa

ulice: Bażantarnia, Bociania, Brzoskwiniowa, Cedrowa, Cegielniana, Fryderyka Chopina numery nieparzyste od 1 do końca i numery parzyste od 8 do końca, Cicha, Cisowa, Cyprysowa, Czereśniowa, Drozdów, Francuska, Jałowcowa, Krucza, Leśna, Modrzewiowa, Stanisława Moniuszki, Morelowa, Ignacego Paderewskiego, Rybnicka, Skowronków, Słowicza, Spacerowa, Tadeusza Sygietyńskiego, Szaraków, Karola Szymanowskiego, Świerkowa, Św. Jadwigi, Wiśniowa, Wodzisławska, Wspólna, Żorska

Powiatowy Zespół Szkół

Nr 2 im. Karola Miarki

ul. Karola Szymanowskiego 12 Pszczyna

15

Sołectwo Czarków

Ośrodek Kultury

ul. Powstańców Śląskich 25a Czarków

16

Sołectwo Piasek

ulice: Azalii, Al. Dębowa, Forsycji, Gajowa, Hortensji, Jasna, Jaśminów, J. Kochanowskiego, Kolejowa, Leśna, Magnolii, Adama Mickiewicza, Ignacego Paderewskiego, Juliusza Słowackiego, Mjr. Henryka Sucharskiego, Wolności

„Sołtysówka”

ul. Mjr. Henryka Sucharskiego 1 Piasek

17

Sołectwo Piasek

ulice: Dworcowa, Katowicka, Korfantego, Myśliwska, Ogrodowa, Osiedlowa, Osowiec, Podleśna, Polna, Powstańców Śląskich, Rodzinna,
Gen. Sikorskiego, Słoneczna, Studzienicka, Szkolna, Górnośląska

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. Szkolna 4

Piasek

18

Sołectwo Brzeźce

Szkoła Podstawowa Nr 19

ul. Pokoju 2

Brzeźce

19

Sołectwo Poręba

Szkoła Podstawowa Nr 11

ul. Gen. Karola Świerczewskiego 8 Poręba

20

Sołectwo Jankowice

ulice: Akacjowa, Baziowa, Cicha, Dzika, Kościelna, Przyśnicza, Pszczelarska, Skotnicza, Wielo Droga, Wspólna, Zacisze, Zgodna, Złote Łany, Złoty Kłos

Szkoła Podstawowa Nr 15

ul. Baziowa 15

Jankowice

21

Sołectwo Jankowice

ulice: Biała, Borowikowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jelenia, Jodłowa, Kasztanowa, Nowa, Piaskowa, Sarenek, Klemensa Szewczyka, Zachodnia, Zagajniki, Zielona, Żubrów

Szkoła Podstawowa Nr 15

ul. Baziowa 15 

Jankowice

22

Sołectwo Studzienice

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. Klemensa Szewczyka 74 Studzienice

23

Sołectwo Ćwiklice

ulice: 11 Listopada, gen. Andersa, Piotra Czajkowskiego, Wojciecha Gersona, Grzybowa, Jagodowa, Kombatantów, gen. Kopańskiego,
gen. Maczka, Męczenników Oświęcimskich, Obrońców Pokoju, Orzechowa, Owocowa, gen. Sikorskiego, gen. Sosnkowskiego, Strzelców Podhalańskich

Szkoła Podstawowo Nr 7

im. Żołnierzy Września

ul. Męczenników Oświęcimskich 71 Ćwiklice

24

Sołectwo Ćwiklice

ulice: Spokojna, Wolności, Aleksandra Zawadzkiego

Ośrodek Kultury

ul. Aleksandra Zawadzkiego 15

Ćwiklice

25

Sołectwo Rudołtowice

Ośrodek Kultury

ul. Anieli Krzywoń 6 Rudołtowice

26

Sołectwo Łąka

ulice: Tytusa Chałubińskiego, Józefa Chełmońskiego, Adolfa Dygasińskiego, Grzegorza Fitelberga, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Karola Goli, Grabowa, Jagiellońska, Jaworowa, Jeziorna, Kamienna, Kasztanowa, Stanisława Leszczyńskiego, Lipowa, Cypriana Kamila Norwida, Piastów, Plac Jana Kupca, Kazimierza Przerwy Tetmajera, Juliana Przybosia, Ks. Piotra Skargi, Szymona Szymonowicza, Topolowa, Tysiąclecia, Wczasowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. Grzegorza Fitelberga 1

Łąka

27

Sołectwo Łąka

ulice: JarosławaDąbrowskiego, Dąbrowszczaków, ks. F.  Dobrowolskiego, Wojciecha Drzymały, Gerberów, Gospodarcza, Grochowa, Artura Grottgera, Ignacego Łukasiewicza, Nagietków, Podlaska, Pogodna, Relaksowa, Stokrotek, Turystyczna, Wiejska, Wierzbowa, Wrzosowa, Wypoczynkowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. Grzegorza Fitelberga 1

Łąka

28

Sołectwo Wisła Wielka

ulice: Cieszyńska, Hodowców, Leśna, Mleczna, Pogodna, Słoneczna, Zacisze, Zalewowa

Zespół Szkolno-Przedszkolny

ul. Hodowców 38

Wisła Wielka

29

Sołectwo Wisła Wielka

ulice: Brzozowa, Dębowa, Lipowa, Malinowa, Polna

Sołectwo Wisła Mała

Szkoła Podstawowa Nr 13

ul. Sokola 10

Wisła Mała

30

Sołectwo Studzionka

Przedszkole Publiczne Nr 14

ul. Jedności 7

Studzionka

             

            Przewodniczący Rady

Leszek Szczotka


Uzasadnienie


Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 113, z późn. zm.) w art. 14 ust. 1 nakładają na rady gmin obowiązek dokonania podziału gminy na stałe obwody głosowania w terminie 3 miesięcy od dnia ustalenia w trybie art. 13 ust. 1 wyżej wymienionej ustawy nowego podziału gminy na okręgi wyborcze. Rada Miejska w Pszczynie dokonała nowego podziału
na jednomandatowe okręgi wyborcze w dniu 25 października 2012 r.

Obwód głosowania stanowi obszar działania jednej obwodowej komisji wyborczej przeprowadzającej głosowanie w jednym lokalu wyborczym. W proponowanym podziale Gminy Pszczyna na obwody głosowania utrzymano generalną zasadę wynikającą z art. 12 § 3 ustawy dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112, z późn. zm.), że o wielkości obwodu głosowania decyduje liczba mieszkańców nim objęta. Stały obwód głosowania powinien obejmować od 500 do 3000 mieszkańców. Art. 12 § 11 ustawy dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy wprowadza obowiązek określenia w uchwale o podziale gminy na obwody glosowania, poza ustaleniem ich numerów i granic, także siedziby obwodowych komisji wyborczych.
Proponując lokale na siedziby obwodowych komisji wyborczych starano się wyznaczyć
je w miejscach zapewniających wyborcom łatwy dostęp. Uwzględniono również wytyczne zawarte w art. 186 § 1 ustawy dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy oraz z art. 15a ustawy z dnia 5 stycznia - Przepisy wprowadzające ustawę - Kodeks wyborczy, które zobowiązują do wyznaczenia odpowiedniej liczby siedzib obwodowych komisji wyborczych w budynkach dostosowanych
do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami podziału gminy na stałe obwody głosowania dokonuje rada gminy w drodze uchwały na wniosek burmistrza. W związku z powyższym uzasadnione jest podjęcie przedstawionej uchwały.

Przewodniczący Rady


Leszek Szczotka

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Skrivanek sp. z o.o.

Skrivanek sp. z o.o. jest jedną z największych firm tłumaczeniowych i szkół językowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »