| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Starosty Żywieckiego

z dnia 28 stycznia 2013r.

Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2012

Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku została powołana na podstawie artykułu 38 a,b,c ust.1 , ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 r. o   samorządzie powiatowym ( tekst jednolity z   2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1592) Zarządzeniem Starosty z   dnia 06 kwietnia 2005r., Zarządzeniem Starosty z   dnia 28 luty 2007r. oraz Zarządzeniem Starosty z   dnia 27 października 2011r.  

W roku 2012 odbyły się cztery posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku. Na posiedzeniach Komisja omawiała szeroko rozumiane aspekty bezpieczeństwa i   porządku na terenie Powiatu Żywieckiego.  
Na pierwszym posiedzeniu Komisji, które odbyło się w   styczniu 2012 roku zatwierdzono plan pracy Komisji na rok 2012. Zapoznano się przepisami dotyczącymi kąpielisk, zgłaszanie obiektów kolonijnych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Oceniono przygotowania do sezonu letniego z   uwzględnieniem obiektów kolonijnych. Prezes Rejonowego Oddziału WOPR w   Żywcu Jerzy Ziomek przedstawił informacje na temat bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodami Powiatu Żywieckiego w   kontekście przygotowania do sezonu letniego.  
Na kolejnych posiedzeniach Komisja omówiła sprawy związane z   bezpieczeństwem dzieci i   młodzieży w   czasie wolnym od zajęć szkolnych . Przedstawiciel Policji poinformował, iż w   czasie wolnym od zajęć szkolnych na terenie Powiatu Żywieckiego będą prowadzone wzmożone działania kontrolno – represyjne. Szczególną kontrolą objęto budynki szkolne- narażone w   tym czasie na kradzieże.  
Przedstawiciel Żywieckiej Sekcji Grupy Beskidzkiej GOPR w   Żywcu poinformował członków komisji o   bieżącej działalności Oddziału. Oddział działa na terenie Beskidu Żywieckiego. Zadeklarował chęć dalszej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w   Powiecie Żywieckim.  
Omówiono temat działań Prokuratury Rejonowej w   Żywcu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Żywieckiego oraz temat współdziałania Prokuratury z   Policją.  
Kolejnym tematem przedstawionym w   czasie obrad Komisji był temat współdziałania Nadleśnictw z   terenu Powiatu Żywieckiego w   sytuacjach kryzysowych.  
Ponadto omówiono zjawisko narkomanii na terenie powiatu, zagrożenia porządku publicznego i   bezpieczeństwa obywateli oraz przestępczości wśród dzieci i   młodzieży. Analizując problematykę przestępczości narkotykowej na terenie Powiatu Żywieckiego stwierdzono, że w   dalszym ciągu utrzymuje się zagrożenie w   zakresie handlu narkotykami oraz uprawę krzewów konopi indyjskiej.Ujawnione przypadki handlu narkotykami dotyczyły tzw. handlu ulicznego, nie stwierdzono przypadków posiadania lub handlu narkotykami w   placówkach szkolnych.  
Komisja przyjęła sprawozdanie z   realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i   Porządku Publicznego za rok 2012.  
Plan Pracy Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku na rok 2012 został zrealizowany.  

 

 

Starosta Żywiecki  


Andrzej   Zieliński

 

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »