| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Starosty Żywieckiego

z dnia 28 stycznia 2013r.

Sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2012

Komisja Bezpieczeństwa i   Porządku została powołana na podstawie artykułu 38 a,b,c ust.1 , ustawy z   dnia 5   czerwca 1998 r. o   samorządzie powiatowym ( tekst jednolity z   2001 r. Dz. U. Nr 142 poz. 1592) Zarządzeniem Starosty z   dnia 06 kwietnia 2005r., Zarządzeniem Starosty z   dnia 28 luty 2007r. oraz Zarządzeniem Starosty z   dnia 27 października 2011r.  

W roku 2012 odbyły się cztery posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku. Na posiedzeniach Komisja omawiała szeroko rozumiane aspekty bezpieczeństwa i   porządku na terenie Powiatu Żywieckiego.  
Na pierwszym posiedzeniu Komisji, które odbyło się w   styczniu 2012 roku zatwierdzono plan pracy Komisji na rok 2012. Zapoznano się przepisami dotyczącymi kąpielisk, zgłaszanie obiektów kolonijnych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Oceniono przygotowania do sezonu letniego z   uwzględnieniem obiektów kolonijnych. Prezes Rejonowego Oddziału WOPR w   Żywcu Jerzy Ziomek przedstawił informacje na temat bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodami Powiatu Żywieckiego w   kontekście przygotowania do sezonu letniego.  
Na kolejnych posiedzeniach Komisja omówiła sprawy związane z   bezpieczeństwem dzieci i   młodzieży w   czasie wolnym od zajęć szkolnych . Przedstawiciel Policji poinformował, iż w   czasie wolnym od zajęć szkolnych na terenie Powiatu Żywieckiego będą prowadzone wzmożone działania kontrolno – represyjne. Szczególną kontrolą objęto budynki szkolne- narażone w   tym czasie na kradzieże.  
Przedstawiciel Żywieckiej Sekcji Grupy Beskidzkiej GOPR w   Żywcu poinformował członków komisji o   bieżącej działalności Oddziału. Oddział działa na terenie Beskidu Żywieckiego. Zadeklarował chęć dalszej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w   Powiecie Żywieckim.  
Omówiono temat działań Prokuratury Rejonowej w   Żywcu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Żywieckiego oraz temat współdziałania Prokuratury z   Policją.  
Kolejnym tematem przedstawionym w   czasie obrad Komisji był temat współdziałania Nadleśnictw z   terenu Powiatu Żywieckiego w   sytuacjach kryzysowych.  
Ponadto omówiono zjawisko narkomanii na terenie powiatu, zagrożenia porządku publicznego i   bezpieczeństwa obywateli oraz przestępczości wśród dzieci i   młodzieży. Analizując problematykę przestępczości narkotykowej na terenie Powiatu Żywieckiego stwierdzono, że w   dalszym ciągu utrzymuje się zagrożenie w   zakresie handlu narkotykami oraz uprawę krzewów konopi indyjskiej.Ujawnione przypadki handlu narkotykami dotyczyły tzw. handlu ulicznego, nie stwierdzono przypadków posiadania lub handlu narkotykami w   placówkach szkolnych.  
Komisja przyjęła sprawozdanie z   realizacji Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i   Porządku Publicznego za rok 2012.  
Plan Pracy Komisji Bezpieczeństwa i   Porządku na rok 2012 został zrealizowany.  

 

 

Starosta Żywiecki  


Andrzej   Zieliński

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Gontarek, HUKE Finanse

Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »