| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVIII/246/2013 Rady Miejskiej w Sośnicowicach

z dnia 22 kwietnia 2013r.

w sprawie określenia rodzaju dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r., Nr 142, poz. 1591 z późn. zm) w związku z art. 6r ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2012, poz. 391 z późn. zm.),

Rada Miejska Sośnicowice
uchwala:

§ 1. Określa się szczegółowy zakres świadczenia dodatkowych usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Sośnicowice oraz zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę dodatkową.

§ 2. 1. Określa się następujące rodzaje dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych:

1) Zmieszanych, z nieruchomości na których odpady są zbierane w sposób selektywny w ilości przekraczającej przyjętą normę, tj. 60 litrów odpadów na osobę miesięcznie,

2) Zmieszanych (niesegregowanych), z nieruchomości na których odpady są zbierane w sposób nieselektywny w ilości przekraczającej przyjętą normę, tj. 60 litrów odpadów na osobę miesięcznie.

2. Określa się następujące stawki opłat za usługi, o których mowa w ust. 1: Z nieruchomości na których odpady zbierane są w sposób selektywny:

- Za pojemnik o pojemności 110 l lub 120 l - 5 zł Z nieruchomości na których odpady zbierane są w sposób nieselektywny:

- Za pojemnik o pojemności 110 l lub 120 l - 12 zł

3. W przypadku większych pojemników stosuje się wielokrotność ceny za pojemnik 110l lub 120l .

§ 3. Za usługi wymienione w niniejszej uchwale, właściciel nieruchomości będzie wnosił opłatę na rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Sośnicowicach.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Sośnicowic.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego, z mocą obowiązującą od 1 lipca 2013 roku.

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sośnicowicach


Regina Bargiel

reklama

POLECANE

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Okurowski

Specjalista od nowoczesnych technologii zarówno samochodowych jak domowych. Wyjątkowy znawca nawigacji samochodowych, systemów multimedialnych, car audio i aplikacji mobilnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »