| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXX/739/2013 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

z dnia 23 kwietnia 2013r.

w sprawie określenia warunków udzielania bonifikat i wysokości stawki procentowej bonifikaty od ceny zbycia nieruchomości gruntowej na rzecz właścicieli lokali w celu spełnienia wymogów działki budowlanej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. "a" i pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. Nr 142, poz.1591 z 2001 r. z późn. zm.), art. 209a w związku z art. 37 ust. 2 pkt 6, art. 68 ust. 1, 1b, art. 73 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. Nr 102, poz. 651 z 2010 r. z późn. zm.)

Rada Miejska
postanawia

§ 1. 1. Wyrazić zgodę na udzielenie bonifikaty w wysokości50%od ceny nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Bielsko-Biała lub Miasta Bielsko-Biała na prawach powiatu, sprzedawanej lub oddawanej w użytkowanie wieczyste jako przyległa nieruchomość gruntowa lub jej część, która wraz z dotychczas wydzieloną działką gruntu będzie spełniać wymogi działki budowlanej.

2. Zbycie nieruchomości na rzecz właścicieli lokali w budynku opisanym w ust. 1 następuje w wyniku realizacji roszczenia zgłoszonego łącznie przez wszystkich właścicieli lokali w budynku.

3. Bonifikata może być udzielona jeżeli zbycie nieruchomości nastąpi w drodze umowy cywilnoprawnej a zapłata przez właścicieli lokali pierwszej opłaty z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste albo ceny sprzedaży nieruchomości nastąpi jednorazowo.

4. Bonifikata nie przysługuje w przypadku skorzystania przez Gminę Bielsko-Biała lub Miasto Bielsko-Biała na prawach powiatu z roszczenia w stosunku do właścicieli lokali w trybie art. 209a ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami o zawarcie umowy przeniesienia na ich rzecz własności lub oddania im w użytkowanie wieczyste przyległej nieruchomości gruntowej lub jej części.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Bielsko-Biała.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Ryszard Batycki

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »