| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 147/XXV/2013 Rady Gminy Kamienica Polska

z dnia 24 maja 2013r.

w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. h ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) oraz art. 59 ust. 1, 2, i 6, w związku z art. 5c pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)

Rada Gminy Kamienica Polska po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty
uchwala, co następuje:

§ 1.

Z dniem 31 sierpnia 2013 roku przekształca się Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej, ul. Konopnickiej 226

§ 2.

Uczniom zlikwidowanej filii zapewnia się kontynuację nauki w Szkole  Podstawowej im. H. Sienkiewicza,    ul. A. Ferensa 12„A” wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Kamienicy Polskiej.

§ 3.

Zobowiązania i majątek zlikwidowanej filii przejmuje Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, ul. A. Ferensa 12„A ”.

§ 4.

Dokumentację zlikwidowanej szkoły przejmuje Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej w terminie jednego miesiąca od zakończenia likwidacji.

§ 5.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kamienica Polska.

§ 6.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


mgr Marian Kaźmierczak


Uzasadnienie

do uchwały Nr 147/XXV/2013

Rady Gminy Kamienica Polska

z dnia 24 maja 2013 roku

29 stycznia 2013 roku Rada Gminy Kamienica Polska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej z dniem 31 sierpnia 2013 r. Wójt Gminy powiadomił Śląskiego Kuratora Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły i uzyskał pozytywną opinię w tej sprawie, jak również została powiadomiona zakładowa organizacja związkowa, z prośbą o zaopiniowanie.

Należy stwierdzić, że Szkoła (filia) wygasała stopniowo:

- od września 2008 r. nie było już naboru do klasy pierwszej w związku z brakiem chętnych,

- od września 2012 r. nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne - wszystkie dzieci uczęszczają do macierzystej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, ul. A. Ferensa 12"A".

W związku z faktem, iż w filii szkoły nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, a uczniowie mają zapewnioną możliwość kontynuacji nauki w macierzystej szkole zasadne jest podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły.

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Zawadzki

Pasjonat motoryzacji, pracownik warsztatu mechanicznego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »