| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 147/XXV/2013 Rady Gminy Kamienica Polska

z dnia 24 maja 2013r.

w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. h ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) oraz art. 59 ust. 1, 2, i 6, w związku z art. 5c pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)

Rada Gminy Kamienica Polska po uzyskaniu pozytywnej opinii kuratora oświaty
uchwala, co następuje:

§ 1.

Z dniem 31 sierpnia 2013 roku przekształca się Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej, ul. Konopnickiej 226

§ 2.

Uczniom zlikwidowanej filii zapewnia się kontynuację nauki w Szkole  Podstawowej im. H. Sienkiewicza,    ul. A. Ferensa 12„A” wchodzącej w skład Zespołu Szkół w Kamienicy Polskiej.

§ 3.

Zobowiązania i majątek zlikwidowanej filii przejmuje Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, ul. A. Ferensa 12„A ”.

§ 4.

Dokumentację zlikwidowanej szkoły przejmuje Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej w terminie jednego miesiąca od zakończenia likwidacji.

§ 5.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kamienica Polska.

§ 6.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


mgr Marian Kaźmierczak


Uzasadnienie

do uchwały Nr 147/XXV/2013

Rady Gminy Kamienica Polska

z dnia 24 maja 2013 roku

29 stycznia 2013 roku Rada Gminy Kamienica Polska podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Filii Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej z dniem 31 sierpnia 2013 r. Wójt Gminy powiadomił Śląskiego Kuratora Oświaty o zamiarze likwidacji szkoły i uzyskał pozytywną opinię w tej sprawie, jak również została powiadomiona zakładowa organizacja związkowa, z prośbą o zaopiniowanie.

Należy stwierdzić, że Szkoła (filia) wygasała stopniowo:

- od września 2008 r. nie było już naboru do klasy pierwszej w związku z brakiem chętnych,

- od września 2012 r. nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne - wszystkie dzieci uczęszczają do macierzystej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej, ul. A. Ferensa 12"A".

W związku z faktem, iż w filii szkoły nie są prowadzone zajęcia dydaktyczne, a uczniowie mają zapewnioną możliwość kontynuacji nauki w macierzystej szkole zasadne jest podjęcie uchwały w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej poprzez likwidację Filii Szkoły.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Green Drive

To kampania społeczna realizowana przez Fundację Trans.org (www.trans.org). Głównym celem akcji jest pokazanie firmom transportowym w Europie najlepszych sposobów na zmniejszenie wydatków na paliwo.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »