| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/756/2013 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej

z dnia 28 maja 2013r.

w sprawie sposobu sprawienia pogrzebu, w tym osobom bezdomnym

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 17 ust. 1 pkt 15 i art. 44 ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182 z późn. zm),

Rada Miejska
postanawia

§ 1. 1. Miasto Bielsko-Biała sprawia pogrzeb osobom zmarłym jeżeli brak jest osób lub podmiotów uprawnionych do dokonania pochówku oraz w razie niepochowania zwłok przez osoby lub podmioty uprawnione w rozumieniu odrębnych przepisów.

2. Pochówek zwłok następuje na podstawie aktu zgonu wystawionego przez urząd stanu cywilnego właściwy dla miejsca zgonu.

§ 2. Decyzję o sprawieniu pogrzebu podejmuje Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, po dokonaniu rozeznania sytuacji przez pracownika socjalnego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 13 poz. 759 z późn. zm.).

§ 3. Pogrzeb sprawia się zgodnie ze znaną wolą zmarłego. W razie braku możliwości ustalenia wyznania zmarłego skremowane prochy zmarłego składane są, w obecności osoby duchownej miejscowego kościoła, do wspólnego mogielnika na cmentarzu komunalnym w Bielsku Białej.

§ 4. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej dokonuje zapłaty lub zwrotu kosztów pogrzebu na podstawie rachunku wystawionego przez podmiot, któremu zostały zlecone czynności po uprzednim wykonaniu zlecenia - do kwoty ustalonej w umowie, lub w przypadku gdy po zmarłym przysługuje zasiłek pogrzebowy do kwoty nie wyższej niż kwota wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych z tytułu zasiłku pogrzebowego.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Bielska-Białej i Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej


Ryszard Batycki

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Kliś

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa handlowego - m.in rejestracje, szeroko pojęte zmiany w spółkach oraz zdarzenia restrukturyzacyjne - przekształcenia, podziały oraz połączenia spółek.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »