| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XL/344/2013 Rady Miasta Wojkowice

z dnia 24 czerwca 2013r.

w sprawie zmiany uchwały Nr XXIV/188/2012 z dnia 22 maja 2012r. w sprawie nadania Statutu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wojkowicach

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2013 r. Poz. 594), w związku z art. 42 ust. 4 ustawy o działalności leczniczej z dnia 15 kwietnia 2011 r. (t.j. Dz. U. z 2013 r. Poz. 217)

Rada Miasta Wojkowice uchwala

§ 1. Dokonać zmiany uchwały Nr XXIV/188/2012 z dnia 22 maja 2012r. w sprawie nadania Statutu Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wojkowicach w ten sposób, że :

- wykreśla się dotychczasową treść § 5 statutu, stanowiącego załącznik nr 1 do uchwały o następującym brzmieniu:

1. Zakład jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą mającym status samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

2. Zakład podlega wpisowi do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego.

3. Zakład uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do rejestru publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez właściwy sąd rejestrowy.a w to miejsce wpisuje się :

1. Zakład jest podmiotem leczniczym niebędącym przedsiębiorcą o nazwie Zakład Opieki Zdrowotnej w Wojkowicach, mającym status samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej.

2. W skład podmiotu leczniczego, o którym mowa w ust. 1, wchodzi jednostka organizacyjna o nazwie Przychodnia Wojkowice.

3. Zakład podlega wpisowi do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez Wojewodę Śląskiego.

4. Zakład uzyskuje osobowość prawną z chwilą wpisania do rejestru publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez właściwy sąd rejestrowy.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Wojkowice.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miasta


mgr Jerzy Podleżyński

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »