| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXI/267/13 Rady Powiatu Pszczyńskiego

z dnia 28 sierpnia 2013r.

w sprawie zwolnienia z opłat za wymianę dowodów rejestracyjnych dla mieszkańców Gminy Pawłowice

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (t.j. Dz. U. z 2013 r.,
poz. 595) oraz art. 79b ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2012r. poz. 1137) - dot. wydania dowodu rejestracyjnego, brak podstaw prawnych do zwolnienia z opłat dot. wydania prawa jazdy, Rada Powiatu Pszczyńskiego uchwala, co następuje:                           

§ 1. 1. Zwalnia się z opłaty za wydanie dokumentów dowodów rejestracyjnych mieszkańców Gminy Pawłowice objętych zmianą nazewnictwa ulic w Gminie Pawłowice, w związku z:

1) uchwałą nr XXIX/350/2013 Rady Gminy Pawłowice z dnia 18 czerwca 2013 r. w sprawie nadania nazw drogom na terenie Gminy Pawłowice.

2. Jednostkowa kwota zwolnienia z opłaty za wymianę:

1) dowodu rejestracyjnego - 54,00 zł:

2) opłaty ewidencyjnej - 0,50 zł.             

§ 2. Zwolnienie z opłaty za wydanie dokumentów dowodów rejestracyjnych mieszkańców Gminy Pawłowice przysługuje wyłącznie, jeżeli przyczyną wymiany dowodu rejestracyjnego jest zmiana nazwy ulicy w skutek czynności podjętych przez Gminę Pawłowice wymienionych w § 1 ust.1.             

§ 3. Zwolnienie z opłat przysługuje do końca grudnia 2013 r.             

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.             

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

PRZEWODNICZĄCY RADY


Eugeniusz Pająk

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Robert Zych

Robert Zych — absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zasad sprzedaży uczył się w firmie Warszawa Coca Cola Bottlers. Od 1997 roku razem ze swoimi mentorami i nauczycielami Jerzym Gutem i Wojciechem Hamanem prowadzi firmę szkoleniową Kontrakt OSH. Jest autorem i współautorem książek Szef w roli coacha, Gen sprzedawcy, Lider sprzedaży, Szef w relacji z zespołem. Od ponad 20 lat pracuje jako trener sprzedaży. Szkolił w Polsce firmy z listy 100 największych. Specjalizuje się w szkoleniach w zakresie sprzedaży skierowanych do dla handlowców i szefów zespołów, pomaga sprzedawcom w aktywnym pozyskiwaniu klientów poprzez coaching i naukę w miejscu pracy. Odpowiada także za sprzedaż w swojej firmie szkoleniowej i codziennie zdobywa nowe, praktyczne doświadczenia.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »