| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-12(6)/2013/190/KRA Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 23 września 2013r.

o decyzji PCC/37-ZTO-B/190/W/OKA/2013/KRa zmieniającej koncesję na przesyłanie i dystrybucję ciepła udzielonej Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rudzie Śląskiej, została zmieniona koncesja na przesyłanie i dystrybucję ciepła udzielona temu przedsiębiorcy.

Decyzją z dnia 4 września 1998 r., nr PCC/37/190/U/3/98/ZJ ze zmianami (ostatnia zmiana z dnia 28 września 2011 r., Nr PCC/37-ZTO-A/190/W/OKA/2011/PS) Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła na okres do dnia 31 grudnia 2025 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.

Pismem z dnia 26 lipca 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę koncesji na przesyłanie i dystrybucję ciepła w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” w zakresie podawania ciepła przez dwa źródła: Elektrociepłownię „Mikołaj” oraz Ciepłownię „Nowy Wirek” do wspólnej sieci ciepłowniczej (w miejsce dotychczas dwóch osobnych sieci).

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »