| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVI/311/2013 Rady Gminy Łodygowice

z dnia 24 września 2013r.

w sprawie ustalenia sposobu sprawienia pogrzebu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodygowicach

Na podstawie art. 17 ust.1 pkt 15, art. 36 ust. 2 lit. f, art. 44 ustawy z 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej (Dz.U.2013 poz. 182 ze zm.), art. 7 ust.1 pkt 6, art.18 ust.1 i ust. 2 pkt 15 ustawy z 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 poz. 594 ze zm.),

RADA GMINY ŁODYGOWICE uchwala co następuje:

§ 1. Ustala się sprawienie pogrzebu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodygowicach osobom bezdomnym, osobom o nieustalonej tożsamości oraz osobom mieszkającym lub przebywającym na terenie Gminy Łodygowice nieposiadającym osób zobowiązanych do ich pochowania lub gdy osoby zobowiązane nie mają możliwości ich pochowania.

§ 2. Sprawienie pogrzebu obejmuje w szczególności: zakup trumny, symboli religijnych, tabliczki, opłacenie konduktu, miejsca na cmentarzu oraz koszty wykopania grobu, pochówku i zasypania mogiły, zgodnie z wyznaniem zmarłego.

§ 3. Koszty pochówku pokrywane są ze środków Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na łączną kwotę nie przekraczającą czterokrotności wysokości najniższej emerytury brutto obowiązującej w dniu pogrzebu.

§ 4. Wykonanie Uchwały powierza się Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Łodygowicach.

§ 5. Traci moc Uchwała Nr XXV/305/2013 z dnia 25 czerwca 2013 roku w sprawie ustalenia sposobu sprawienia pogrzebu przez Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Łodygowicach.

§ 6. 1. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

2. Uchwała podlega opublikowaniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Łodygowice oraz
w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodygowicach.

Przewodniczący Rady Gminy Łodygowice


Czesław Wandzel

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Woźniakowski

Expert zajmujący się problematyką Zarządzania Zasobami Ludzkimi od ponad 20 lat. Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, były wieloletni pracownik naukowy Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. W przeszłości przez wiele lat pracował jako menedżer i konsultant takich międzynarodowych firm doradczych, jak Ernst & Young, Capgemini, Hay Group i Deloitte. Obecnie jest Partnerem w firmie doradczej WorkNet. Główna specjalizacja to projektowanie i wdrażanie systemów motywacji, Zarządzanie Zmianami Organizacyjnymi, zwiększanie potencjału innowacyjności firm i optymalizacja zatrudnienia. Entuzjasta metody Action Learning wykorzystywanej do zespołowego rozwiązywania problemów organizacyjnych i zarządzania wiedzą w organizacji. Autor wielu publikacji na tematy związane z HR, występował na licznych konferencjach i seminariach poświęconych problematyce HR. Wspiera firmy w zarządzaniu ryzykami personalnymi pokazując sprawdzone rozwiązania na przeciwdziałanie mobbingowi czy zagrożeniu szeroko rozumianą dyskryminacją.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »