| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-11(11)/2013/1883/CW Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 30 września 2011r.

o decyzji WCC/958T/1883/W/OKA/2013/CW zmieniającej koncesję na wytwarzanie ciepła przez Tauron Wytwarzanie S. A. z siedzibą w Katowicach

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy – Tauron Wytwarzanie Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach, została zmieniona koncesja na wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorcy.

Decyzją z dnia 15 stycznia 2001 r., Nr WCC/958/1883/W/1/2/2001/MS ze zm. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na wytwarzanie ciepła na okres do dnia 20 stycznia 2031r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.

Pismem z dnia 3 czerwca 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę koncesji na wytwarzanie ciepła, w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI”, związaną z zakończeniem budowy nowej jednostki wytwarzającej energię elektryczną i ciepło w ramach źródła Elektrociepłownia Bielsko-Biała EC-1.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Witold Modzelewski Radca Prawny

Kancelaria prawnopodatkowa w grupie Instytutu Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »