| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-13(6)/2013/136/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 25 października 2013r.

w sprawie zmiany koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła Zakładom Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach

Dziś, na wniosek Zakładów Energetyki Cieplnej S.A. z siedzibą w Katowicach, została zmieniona koncesja na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła, udzielona temu przedsiębiorcy.  Decyzją z dnia 6 października 1998 r., Nr PCC/157/136/U/1/98/MS z ostatnią zmianą z dnia 9 września 2009 r., Nr PCC/157-ZTO-A/136/W/OKA/2009/KR Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła na okres do dnia 31 grudnia 2025 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.  Pismem z dnia 23 sierpnia 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę przedmiotowej koncesji w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” polegającą na rozszerzeniu koncesji o sieć zasilaną dotychczas ze źródła ciepła „Polarna” z Katowicach. W koncesji uszczegółowiono także zapis dotyczący sieci nr 11 w zakresie charakterystyki źródła zasilania tej sieci.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy –Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »