| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-13(6)/2013/136/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 25 października 2013r.

w sprawie zmiany koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła Zakładom Energetyki Cieplnej Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach

Dziś, na wniosek Zakładów Energetyki Cieplnej S.A. z siedzibą w Katowicach, została zmieniona koncesja na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła, udzielona temu przedsiębiorcy.  Decyzją z dnia 6 października 1998 r., Nr PCC/157/136/U/1/98/MS z ostatnią zmianą z dnia 9 września 2009 r., Nr PCC/157-ZTO-A/136/W/OKA/2009/KR Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła na okres do dnia 31 grudnia 2025 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.  Pismem z dnia 23 sierpnia 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę przedmiotowej koncesji w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” polegającą na rozszerzeniu koncesji o sieć zasilaną dotychczas ze źródła ciepła „Polarna” z Katowicach. W koncesji uszczegółowiono także zapis dotyczący sieci nr 11 w zakresie charakterystyki źródła zasilania tej sieci.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy –Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE w Katowicach


Marek Miśkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »