| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXXV/300/13 Rady Miasta w Myszkowie

z dnia 30 października 2013r.

w sprawie określenia wysokości i zasad ustalania dotacji celowej dla podmiotów prowadzących klub dziecięcy na terenie Miasta Myszkowa

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2013 poz.594 z późn. zm.), w związku z art .60 ust.2 ustawy z dnia 4 lutego 2011r. O opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz.U.2011, Nr 45, poz.235 z późn. zm.).

Rada Miasta w Myszkowie uchwala:

§ 1. 1. Dotacja celowa przeznaczona jest na sprawowanie opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 przez klub dziecięcy.

2. O przyznanie dotacji mogą ubiegać się podmioty ( osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej), które:

a) prowadzą klub dziecięcy na terenie Miasta Myszkowa,

b) posiadają zaświadczenie o dokonaniu wpisu do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzonego przez Burmistrza Miasta Myszkowa.

§ 2. 1. Ustala się wysokość dotacji celowej udzielonej przez Gminę Myszków, dla podmiotów prowadzących klub dziecięcy na terenie miasta Myszkowa w wysokości 160 zł miesięcznie, na jedno dziecko.

§ 3. 1. Osoby fizyczne lub osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, prowadzące na terenie Miasta Myszkowa klub dziecięcy, ubiegające się o dotację powinny złożyć wniosek nie później niż do 20 września roku poprzedzajacego rok udzielenia dotacji do Burmistrza Miasta Myszkowa.

2. Wniosek o przyznanie dotacji celowej na sprawowanie opieki nad dziećmi do lat 3 przez klub dziecięcy na rok 2014, będzie przedstawiony Burmistrzowi Miasta Myszkowa po wejściu w życie niniejszej uchwały.

§ 4. Tryb ustalania dotacji, sposób jej wypłaty, rozliczenia i kontroli wykorzystania zostaną ustalone w umowie zawartej pomiedzy Gminą a podmiotem prowadzącym klub dziecięcy.

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Myszkowa.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Miasta w Myszkowie


Halina Skorek-Kawka

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

KasperskyLab

Ochrona przed zagrożeniami IT

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »