| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVIII/288/2013 Rady Gminy Wielowieś

z dnia 14 listopada 2013r.

w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości na terenie Gminy Wielowieś

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8, art. 40 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 594) w związku z art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 z póżń. zm.)

Rada Gminy Wielowieś
uchwala

§ 1. 1. Zwalnia się z podatku od nieruchomości budynki lub ich części oraz grunty zajęte na potrzeby:

a) działalności statutowej polegającej na rozpowszechnianiu kultury,

b) działalności statutowej polegającej na świadczeniu lub wykonywaniu zadań w zakresie ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego i ochrony przeciwpożarowej.

2. Zwolnienia określone w § 1 ust. 1 nie dotyczą nieruchomości lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wielowieś.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego i wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku.

Przewodniczący Rady Gminy


Stefan Kusz


Uzasadnienie

Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości na terenie Gminy Wielowieś dotyczy zwolnień od podatku od nieruchomości budynków lub ich części oraz gruntów zajętych na potrzeby działalności statutowej polegającej na rozpowszechnianiu kultury oraz działalności statutowej polegającej na świadczeniu lub wykonywaniu zadań w zakresie ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Zwolnienia związane są z realizacją zadań publicznich nie dotyczących działalności gospodarczej a ich celem jest kształtowanie elementów mających wpływ na koszty realizacji zadań publicznych oraz służą realizacji celów publicznych dla całej wspólnoty samorządowej.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »