| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-14(6)/2013/4407/PS Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 5 grudnia 2013r.

w sprawie zmiany koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła Kompanii Węglowej Spółka Akcyjna z siedzibą w Katowicach

Dziś, na wniosek Kompanii Węglowej S.A. z siedzibą w Katowicach, została zmieniona koncesja na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła, udzielona temu przedsiębiorcy.  Decyzją z dnia 30 lipca 2003 r., Nr PCC/1061/4407/W/OKA/2003/KR z ostatnią zmianą z dnia 26 kwietnia 2012 r., Nr PCC/1061-ZTO/4407/W/OKA/2012/PS Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił temu przedsiębiorcy koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła na okres od dnia 1 sierpnia 2003 r. do dnia 1 sierpnia 2023 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.  Pismem z dnia 19 sierpnia 2013 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę przedmiotowej koncesji w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” polegającą na wykreśleniu sieci ciepłowniczej nr 4, w związku z przełączeniem odbiorców ciepła z tej sieci na zasilanie z sieci nr 3.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy –Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE w Katowicach


Marek Miśkiewicz

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Integral Collections

Dział Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »