| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-16(13)/2013/2014/216/CW Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 7 stycznia 2014r.

w sprawie zmiany koncesji nawytwarzanie ciepła przedsiębiorcy: Tauron Ciepło S.A. z siedzibą w Katowicach

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy: Tauron Ciepło S.A. z siedzibą w Katowicach, została zmieniona koncesja na wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorcy decyzją z dnia 26 października 1998 r. Nr WCC/357/216/U/2/98/PK, ze zm. (ostatnia zmiana z dnia 30 grudnia 2013r. Nr WCC/357-ZTO-H/216/W/DSW/2013/AŚ). W dniu 9 października 2013 r. wpłynął wniosek Koncesjonariusza, o zmianę przedmiotu i zakresu działalności określonego w koncesji, poprzez uwzględnienie w nim dwóch źródeł wytwarzających ciepło i energię elektryczną w kogeneracji: „Elektrociepłowni Bielsko-Północ EC-2” zlokalizowanej w Czechowicach-Dziedzicach oraz „Elektrociepłowni Bielsko-Biała EC-1” zlokalizowanej w Bielsku-Białej. Źródła te, były dotychczas eksploatowane przez przedsiębiorcę Tauron Wytwarzanie S.A. z siedzibą w Katowicach (i uwzględnione w koncesjach tego przedsiębiorcy), który przeprowadził„proces podziału w trybie art. 529 §1 pkt 4 k.s.h. (podział przez wydzielenie), gdzie Tauron Ciepło jest spółką przejmującą”polegający na wydzieleniu ww. źródeł.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę  koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach. 

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Południowego Oddziału Terenowego URE z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Roman Iwasieczko

Coach, trener, HR Biznes Partner. Długoletnie doświadczenie (od 2000 roku) jako trener biznesu, umiejętności negocjacyjnych, motywacyjnych i menedżerskich. W ramach realizowanych projektów zajmował się programami sprzedażowymi, rozwojowymi i outplacementowymi głównie dla firm FMCG, telekomunikacyjnych oraz organizacji społecznych. W ramach prowadzonych szkoleń i warsztatów wykorzystuje autorskie fabularne gry szkoleniowe, innowacyjne symulacje oraz aplikacje wirtualnej rzeczywistości, których jest pomysłodawcą i współproducentem. Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community), Praktykiem i Masterem NLP (certyfikowanym przez Christinę Hall – The Society of Neuro-Linguistic Programming), posiada akredytację Insights Discovery oraz certyfikat interpretacji Testów Hogana (Hogan Assessment Systems) – narzędzi do szczegółowego badania potencjału osobowości na polu prywatnym i zawodowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »