| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr P.5510.2.2014 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza

z dnia 31 stycznia 2014r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej za 2013 rok

Na podstawie art. 38b ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz.U. z 2013 r., poz. 595 z późn. zm.) i Zarządzenia Nr 104.2011 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 28.02.2011 r. w sprawie: utworzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej.

Skład Komisji przedstawia się następująco:

Przewodniczący :

Zbigniew Podraza                                           – Prezydent Miasta

Skład Komisji:

Kazimierz Woźniczka                                           – członek

Wiesław Wiekiera                                           – członek

Artur Klimek – od 12.03.2013 r.               - członek

Adam Pilarek – od 12.03.2013 r.               – członek

Zbigniew Zięba                                                         – członek

Wanda Strąk                                                         – członek

Jerzy Bazylak                                                         – członek

Tomasz Kościow                                           – członek

Gabriela Czajor                                                         – członek / z głosem doradczym

Zbigniew Grzywnowicz                                           – członek / z głosem doradczym

SPRAWOZDANIE
W roku 2013 miały miejsce 4 (cztery) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej.
Tematami spotkań były:

1. Sprawy organizacyjne i proceduralne funkcjonowania Komisji.

2. Omówienie informacji z realizacji zadań za 2013 rok:

a) Policji

b) Straży Miejskiej

c) Państwowej Straży Pożarnej

d) Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

e) Wydziałów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej: Wydział Komunikacji i Drogownictwa, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

3. Ocena programu „Bezpieczny Wypoczynek w Rejonie Pogoria-2012/2013”, w oparciu o informacje służb: WOPR-u, Straży Miejskiej, Policji, Grupy Ratownictwa Medycznego PCK, Straży Rybackiej, Państwowej Straży Pożarnej, dotyczących bezpieczeństwa jak również skuteczności działań poszczególnych służb w rejonie kompleksu akwenów wodnych wraz z przyległymi terenami rekreacyjnymi.

4. Informacja Wydziału Inwestycji Miejskich i Wydziału Promocji, Kultury i Sportu dotyczące realizacji zadań dotyczących boisk sportowo-rekreacyjnych, placów zabaw dla dzieci, siłowni „Pod chmurką”.

5. Analiza działań w ramach programu „Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań – Razem Bezpieczniej” w odniesieniu do potrzeb lokalnych wynikających ze specyfiki poszczególnych dzielnic Dąbrowy Górniczej oraz powtarzalnych i prognozowanych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo jak również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Omówienie programów: „Miejski Program Przeciwdziałania Zachowaniom Agresywnym „Razem możemy więcej” 2013/2014, „Razem Bezpieczniej – Projekt POGORIA” – bezpieczny i zdrowy wypoczynek”, „Monitoring miejski”, „Budżet partycypacyjny”.

6. Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego – przedstawienie prowadzonych działań związanych z uspokojeniem ruchu drogowego na terenie Miasta Dąbrowa Górnicza. Funkcjonalna hierarchizacja sieci drogowo-ulicznej. Przyjęcie założeń do zadań z zakresu inżynierii ruchu drogowego na lata 2013/2014, prewencyjnych działań w miejscach szczególnie niebezpiecznych w oparciu o źródła informacji: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska oraz działający od 01 października 2013 roku portal internetowy www.dabrowagornicza.naprawmyto.pl, w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

7. Ocena działań Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, WOPR-U oraz Grupy Ratownictwa Medycznego PCK.

8. Opiniowanie wniosków na rok 2014 dla potrzeb Straży Miejskiej, Policji (w tym opiniowanie projektów Uchwał Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej w sprawie: dalszego pokrywania kosztów utrzymania dodatkowych etatów Policji w rewirach dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej, przekazania środków finansowych na nadbudowę i rozbudowę siedziby Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz przekazania środków finansowych dla Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej), Państwowej Straży Pożarnej, Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej, WOPR-u, Ochotniczych Straży Pożarnych, Grupy Ratownictwa Medycznego PCK oraz poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, których zadania mają wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza


Zbigniew Podraza

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kamil Kopka

Wiceprezes ds. finansowania rolnictwa i budownictwa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »