| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Prezydenta Miasta Sosnowca

z dnia 29 stycznia 2014r.

sprawozdanie z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2013

1. Informacja o stanie bezpieczeństwa miasta za rok 2012.

- Omówiono na podstawie materiałów przedstawionych przez KM Policji, KM PSP, Straż Miejską, PINB, i WZK.

2. Stan realizacji działań podjętych w ramach programu„Razem Bezpieczniej”w 2012 roku.

- Omówiono i przyjęto bez uwag „Informację dot. realizacji Harmonogramu planowanych działań w ramach projektu »Razem bezpieczniej« w 2012 roku.”.

3. Propozycja „Harmonogramu działań w ramach programuRazem Bezpieczniejna rok 2013”.

- Zaproponowane w trakcie dyskusji zmiany  uwzględniono i wprowadzono do „Harmonogramu…”

4. W trakcie dyskusji końcowej i podsumowania z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji podjęto temat stwierdzania zgonów oraz wystawiania „karty statystycznej zgonu” w stosunku do zmarłych „na ulicy”, zwłaszcza osób bezdomnych. Uzgodniono, iż do połowy czerwca 2013 Naczelnik WZO UM w porozumieniu z Prokuratorem Rejonowym, KM Policji oraz Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym  przedstawi propozycje w tej sprawie.

II Posiedzenie Komisji odbyło się w dniu 08 Lipca 2013 roku
Tematami spotkania były:

1. Stan realizacji zadań w ramach programu „Razem Bezpieczniej”.

- Omówiono i zreferowano zagadnienia dotyczące „Programu…”. Wszystkie dotychczas podejmowane działania przebiegały zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wszelkie konkursy, prelekcje, pogadanki, pokazy sprzętu wraz z prezentacją systemu monitoringu wizyjnego przebiegają bez zakłóceń i w sposób zaplanowany. Najważniejsze realizowane działania to: Noc Profilaktyki, Debata społeczna nt. bezpieczeństwa w mieście, Konkurs „Bądź Bezpieczny”.

2. Przygotowanie akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

- Akcję letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z ramienia Miasta przygotowuje  Miejski Ośrodek  Sportu i Rekreacji oraz Wydział Edukacji UM.

- MOSIR zorganizował i przygotował: Imprezy Rekreacyjno – Sportowe, Półkolonie, Pływalnie letnie oraz Stawiki.

- Wydział Edukacji zorganizował i przygotował: Wyjazdy integracyjno – edukacyjne, Infrastrukturę techniczną

III Posiedzenie Komisji odbyło się w dniu 21 Listopada 2013 roku

Prezydent Miasta przedstawił zagadnienia dotyczące mieszkańców i funkcjonowania miasta, które będą mieć wpływ na stan bezpieczeństwa w najbliższym okresie.

Zaplanowanymi tematami posiedzenia były:

1. Przygotowanie miasta do okresu zimowego.

- Naczelnik WZK omówił postanowienia Zarządzenia nr 1129/2013 Prezydenta Miasta  Sosnowca z dnia 9 października 2013r. w sprawie: utrzymania dróg oraz funkcjonowania komunikacji i służb komunalnych w okresie zimy 2013/2014r. Przyjęte w skali miasta rozwiązania – podobnie jak w roku ubiegłym – dotyczą:

a) Powołania w ramach Wydziału Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym Miejskiego Ośrodka Dyspozycyjnego (po godzinach pracy oraz w dni wolne funkcję tę przejmuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego)

b) Uruchomienia Ośrodka Dyspozycyjnego zimowego utrzymania dróg i urządzeń technicznych w siedzibie Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych (Tel. stacjonarny 32/291-79-27, Tel. kom. 501-456-203)

c) Zobowiązania Dyrektora MZUK do przygotowania organizacyjno – technicznego utrzymania dróg oraz nadzoru i kontroli nad wszystkimi wykonawcami w sezonie zimowym.

- Dyrektor MZUK, Dyrektor MZZL oraz przedstawiciele MOPS i PKM omówili stan przygotowań swoich zakładów do pracy w omawianym okresie.

2. W trakcie posiedzenia dodatkowo omówiono wcześniej poruszany temat (Posiedzenie PKBiP w dniu 11.04.2013) Wystawienia „statystycznej karty zgonu”. Stale istniejący problemu dot. ustalania personaliów i wystawienia „karty statystycznej zgonu”. Pomimo starań z naszej strony nie udało się opracować rozwiązania tej kwestii. Ministerstwo Zdrowia w chwili obecnej nie potrafi wskazać skutecznego rozwiązania problemu, który dotyczy całego Kraju. Aktualnie trwają prace nad nowymi uregulowaniami prawnymi mającymi ustanowić instytucję „koronera”.

3. Założenia przyjęte do opracowania „Informatora o powszechnej samoobronie ludności”.

- Naczelnik WZK omówił założenia przyjęte do opracowania „Informatora o powszechnej samoobronie ludności”. Pierwsze egzemplarze „Informatora…” zostały przekazane członkom Komisji.

Prezydent Miasta Sosnowiec


Kazimierz Górski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Łazowa

Konsultant projektów rekrutacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »