Piątek 25 maja 2012, Imieniny Grzegorza, Urbana

Proszę zaznaczyć przynajmniej jedną pozycję
Dziennik Ustaw
Tytuł pozycji w Dzienniku Ustaw
Rok danej publikacji
Numer danej publikacji
Pozycja danej publikacji
Monitor Polski
Tytuł pozycji w MP
Rok danej publikacji
Numer danej publikacji
Pozycja danej publikacji
Dzienniki Urzędowe
Rok danej publikacji
Numer danej publikacji
Pozycja danej publikacji
Dzienniki Unii Europejskiej
Tytuł pozycji w dzienniku UE
Rok danej publikacji
Numer danej publikacji
INFOR.pl > Dzienniki Ustaw > rok 2009 > pozycja 864
Szukaj w Dziennikach Ustaw:

 

Dziennik Ustaw z 1 lipca 2009 poz. 864

  • Data ogłoszenia:2009-07-01
  • Data wejścia w życie:2009-07-16
  • Data obowiązywania: 2009-07-16
  • Dokument traci wazność:2010-01-01

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

z dnia 16 czerwca 2009 r.

w sprawie określenia wzorów kart powołania i ich przeznaczenia, a także wzorów obwieszczeń

    Na podstawie art. 60 ust. 9 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

    § 1. Ustala się wzór:

    1) karty powołania, określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia, która jest przeznaczona do powoływania osób do:

    a) odbycia:

    - zasadniczej służby wojskowej,

    - przeszkolenia wojskowego,

    - ćwiczeń wojskowych,

    b) pełnienia:

    - nadterminowej zasadniczej służby wojskowej,

    - okresowej służby wojskowej;

    2) karty powołania, określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia, która jest przeznaczona do powoływania osób do:

    a) odbycia ćwiczeń wojskowych przeprowadzanych w trybie natychmiastowego stawiennictwa,

    b) pełnienia służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny;

    3) obwieszczenia Ministra Obrony Narodowej, określony w załączniku nr 3 do rozporządzenia, które jest przeznaczone do wezwania w razie ogłoszenia powszechnej mobilizacji osób posiadających dany rodzaj karty mobilizacyjnej, żołnierzy w czynnej służbie wojskowej oraz osób obowiązanych do świadczeń na rzecz obrony - do wykonania czynności określonych w obwieszczeniu;

    4) obwieszczenia wojskowego komendanta uzupełnień, określony w załączniku:

    a) nr 4 do rozporządzenia, które jest przeznaczone do wezwania w razie ogłoszenia mobilizacji lub w czasie wojny określonych osób podlegających powszechnemu obowiązkowi obrony - do osobistego stawienia się w miejscu i czasie określonym w obwieszczeniu,

    b) nr 5 do rozporządzenia, które jest przeznaczone do powołania do czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji lub w czasie wojny określonych osób oraz ich stawienia się do tej służby w miejscu i czasie określonym w obwieszczeniu.

    § 2. Karty powołania mogą być wydawane według wzorów określonych w dotychczas obowiązujących przepisach do czasu wyczerpania zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2010 r.

    § 3. Obwieszczenia wojskowych komendantów uzupełnień o powołaniu do czynnej służby wojskowej, sporządzone według wzoru określonego w dotychczas obowiązujących przepisach, mogą być ogłaszane do czasu wyczerpania ich zapasów, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2010 r.

    § 4. Traci moc rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 maja 2004 r. w sprawie określenia wzorów kart powołania i ich przeznaczenia, a także wzorów obwieszczeń (Dz. U. Nr 124, poz. 1306).

    § 5. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

    Minister Obrony Narodowej: B. Klich

    1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 277, poz. 2742, z 2005 r. Nr 180, poz. 1496, z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711 i Nr 220, poz. 1600, z 2007 r. Nr 107, poz. 732 i Nr 176, poz. 1242, z 2008 r. Nr 171, poz. 1056, Nr 180, poz. 1109, Nr 206, poz. 1288, Nr 208, poz. 1308 i Nr 223, poz. 1458 oraz z 2009 r. Nr 22, poz. 120 i Nr 97, poz. 801.

    Załączniki do rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej
    z dnia 16 czerwca 2009 r. (poz. 864)

    Załącznik nr 1

    infoRgrafika

    infoRgrafika

    Załącznik nr 2

    WZÓR KARTY POWOŁANIA PRZEZNACZONEJ DLA OSOBY POWOŁYWANEJ

    infoRgrafika

    infoRgrafika

    WZÓR KARTY POWOŁANIA DLA WOJSKOWEJ KOMENDY UZUPEŁNIEŃ

    infoRgrafika

    infoRgrafika

    Załącznik nr 3

    infoRgrafika

    Załącznik nr 4

    infoRgrafika

    Załącznik nr 5

    infoRgrafika

Czasopisma i serwisy internetowe

Infor.pl:
Serwisy:
Czasopisma:
dla przedsiębiorców:
INFOR System:
INFORLEX.PL
Oferta 2012:
Twoje Finanse:
Holding: