REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
DORADCA-UE.pl

portal


Portal powstał z myślą o wszystkich zainteresowanych sfinansowaniem inwestycji z Funduszy Europejskich. Główną usługę, oferowaną przez portal, stanowi bezpłatne pośrednictwo w kontakcie pomiędzy przedsiębiorcami a firmami doradczymi zajmującymi się pozyskiwaniem dotacji unijnych.


Dzięki innowacyjnej wyszukiwarce funduszy unijnych, zawierającej opisy Programów Operacyjnych, a także systemowi kont wewnętrznych, użytkownicy mogą sformułować zapytanie dotyczące dostępnych dotacji unijnych, które jest następnie przekazywane poprzez e-usługę do firm doradczych. W ten sposób firmy konsultingowe mogą skontaktować się bezpośrednio z przedsiębiorcami, by udzielić im odpowiedzi na zadane zapytanie.
 

www.doradca-ue.pl

Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, rozwój polskiej gospodarki i umocnienie roli nauki w rozwoju gospodarczym to jedne z najważniejszych celów, które można osiągnąć poprzez wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie naszego kraju zyskali możliwość wykorzystania unijnych dofinansowań. Jednak ze względu na różnorodne warianty otrzymania pomocy ważne jest prawidłowe sklasyfikowanie swojego przedsiębiorstwa.

REKLAMA

Założeniem Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna jest sprawna organizacja systemu wydatkowania środków unijnych. Zasoby finansowe Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna mają na celu pomoc w terminowym przyznawaniu dofinansowania oraz udzielanie informacji pomocnych, aby otrzymać środki z Unii Europejskiej.
Dotacje na przedsięwzięcia proekologiczne. Jednym z celów polityki Unii Europejskiej w państwach członkowskich jest ochrona środowiska przyrodniczego. Dowiedz się jak zdobyć dotację na przedsięwzięcia proekologiczne.

REKLAMA

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.
„Szanse dla młodzieży" to nowa inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. Nowe przedsięwzięcie ma zapewnić zwiększenie szans absolwentów na zdobycie pracy.
Pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie oraz podpisanie umowy na realizację projektu to jedynie połowa sukcesu na długiej drodze do zrealizowania inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych. Drugą połowę stanowi poprawne rozliczenie środków otrzymanych z Unii Europejskiej.
Unia Europejska nie finansuje religijnej działalności Kościoła katolickiego, wspiera natomiast edukacyjną, społeczną i kulturalną działalność związków wyznaniowych funkcjonujących przy społecznościach lokalnych i regionalnych, jak również modernizację i restaurację zabytkowych obiektów kościelnych.
Dzięki wsparciu w ramach międzynarodowego projektu „Zrównoważona produkcja przez innowacje w małych i średnich przedsiębiorstwach w regionie Morza Bałtyckiego” (SPIN) polskie firmy z sektora MŚP mogą uzyskać wsparcie w dostosowaniu się do nowych przepisów unijnych w obszarze zrównoważonego rozwoju.
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 2004 roku, jednak z unijnej pomocy korzystała już wcześniej. Wielu, nie tylko małych i średnich przedsiębiorców pragnie rozwijać swoje firmy. Często głowią się nad tym jak zminimalizować koszty inwestycji. Pomocne okazują się fundusze europejskie. Wtedy jednak pojawia się pytanie: co trzeba zrobić, aby uzyskać dofinansowanie?
Co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie Unii Europejskiej (UE) przewodzi pracom Rady Unii Europejskiej (RUE). 1 lipca 2011 roku po raz pierwszy Polska objęła przewodnictwo w RUE. Podczas trwania prezydencji Polska będzie gospodarzem wielu unijnych wydarzeń. W tej sytuacji warto przypomnieć, iż RUE jest jednym z trzech organów w Unii Europejskiej biorącym udział w procesie decyzyjnym UE.
Zawieranie umów jest nieodłącznym elementem naszego życia. Wiąże się to z koniecznością ich dokładnego przeczytania, ponieważ zrozumienie skomplikowanej terminologii prawniczej może stwarzać nie lada problem. Znajomość zakazanych klauzul, które mogą pojawić się w umowie może ustrzec nas przed niekorzystnymi skutkami. Więcej dowiesz się z poniższego artykułu
Program Trans-European Networks (TEN), który w Polsce znany jest pod nazwą sieci transeuropejskie, został przygotowany z myślą o rozbudowie oraz modernizacji infrastruktury drogowej, energetycznej oraz telekomunikacyjnej w krajach członkowskich. Na mocy Traktatu z Maastricht, podjęto decyzję o stworzeniu i ciągłej rozbudowie sieci, które zwiększyłyby stopień integracji państw członkowskich.
Czy Polska zdąży z wprowadzeniem nowej waluty do czerwca 2012? Jeśli nie - jakie są ku temu powody? Czy Polacy ubolewają, czy raczej cieszą się z tej sytuacji? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule.
Firmy, które do tej pory specjalizowały się w pozyskiwaniu dotacji z funduszy europejskich, powinny zacząć zastanawiać się nad wprowadzeniem zmian w świadczonych przez siebie usługach, ponieważ w przeciwnym razie niedługo mogą zacząć narzekać na brak zleceń.
Wspólna Polityka Rolna to wszystkie działania podejmowane przez Unię Europejską w zakresie rolnictwa, które mają doprowadzić do określonych celów. Na WPR składa się zbiór przepisów oraz procedur, które regulują produkcję, handel oraz przetwórstwo artykułami rolnymi we Wspólnocie Europejskiej.
Program Szwajcarski, czyli tzw. Fundusz Szwajcarski jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię 10 nowym państwom członkowskim Unii Europejskiej, których akcesja nastąpiła 1 maja 2004 r., w tym także Polsce. Szwajcaria na mocy umów międzynarodowych, zawartych 20 grudnia 2007 r. w Bernie, przekazała na rzecz nowych członków ponad 1 mld franków szwajcarskich.
Niektóre państwa Unii Europejskiej uznały zmiany w traktacie lizbońskim za konieczne następstwo ostatnich wydarzeń związanych z kryzysem w Grecji. Państwem, które starało się przekonać do zmian były Niemcy. Udało się. Postulat zmiany traktatowej jest w przygotowaniu.
Wielu polskich przedsiębiorców i menadżerów poszukuje kapitału dla swoich firm. Niewielu z nich jednak wie, że fundusze private equity/venture capital dysponują kapitałem, który chcą zainwestować w polskie firmy i tylko czekają na dobre projekty inwestycyjne. Co to jest i jak to działa venture capital - dowiesz się z poniższego artykułu.
Jednym z priorytetów Unii Europejskiej na lata 2007-2013 jest zagwarantowanie powszechnego systemu edukacji i szkoleń. Projekty odnoszące się do kształcenia ustawicznego realizowane są m.in. w ramach kilku Działań Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, tj.: ,,Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego’’ oraz ,,Upowszechnienie uczenia się przez całe życie’’. Podobne cele mogą być realizowane m.in. w programie „Uczenie się przez całe życie”, czyli Lifelong Learnig Experience Programme (LLP).

REKLAMA