REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Iwona Zygmunt

Prawnik

Aplikantka adwokacka w Izbie Warszawskiej, wcześniej aplikantka sądowa przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie.
 

Doświadczenie zawodowe zdobyła podczas pracy w indywidualnych kancelariach prawnych w Warszawie, w tym w Kancelarii Prawniczej Wojciech Brochwicz, w Kancelarii Adwokackiej Adwokat Elżbieta Stokłosa oraz w Kancelarii Prawnej Paweł Kowalczyk, gdzie uczestniczyła w bieżącej obsłudze wiodących spółek kapitałowych, w tym podmiotów z sektora hutniczego oraz reklamy zewnętrznej. Posiada bogate doświadczenie w  zakresie reprezentacji osób fizycznych i prawnych przed sądami powszechnymi, zarówno w sprawach cywilnych, jak i w sprawach karnych oraz przed sądami administracyjnymi i urzędami administracji państwowej. Obecnie jest wspólnikiem Kancelarii Prawnej Wasilewski, Targowska, Zygmunt S.c.

W ramach prac nad przygotowywaniem rozprawy doktorskiej, prowadziła zajęcia akademickie z zakresu materialnego i procesowego prawa cywilnego dla studentów Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Pracę dydaktyczną kontynuuje we współpracy z  Law & Tax Consulting sp. z o.o., prowadząc kursy przygotowawcze z zakresu prawa cywilnego dla osób przystępujących do egzaminów na  aplikacje prawnicze.

Specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa cywilnego i handlowego.

Biegle włada językiem angielskim.
www.wtzkancelaria.pl

Przez umowę zrzeczenia się dziedziczenia, uregulowaną w art. 1048 k.c., przyszły spadkobierca ustawowy zrzeka się dziedziczenia po przyszłym spadkodawcy.
Przysposobienie (adopcja) jest powstałym z woli osób zainteresowanych stosunkiem prawnym, jaki istnieje pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Jest to stosunek rodzicielski, w ramach którego między przysposabiającym (rodzicem adopcyjnym) a przysposobionym (dzieckiem adoptowanym) powstają wszelkie obowiązki i prawa właściwe dla naturalnego stosunku pomiędzy rodzicami a dziećmi.

REKLAMA

Zgodnie z treścią art. 195 kodeksu cywilnego, własność tej samej rzeczy może przysługiwać niepodzielnie kilku osobom (współwłasność). Ustawodawca dopuszcza możliwość zniesienia współwłasności w każdym czasie, przyznając jednocześnie każdemu współwłaścicielowi roszczenie o zniesienie współwłasności, które nie ulega przedawnieniu. Zniesienie współwłasności może nastąpić w drodze umowy albo w drodze postępowania przed sądem.

REKLAMA