REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

Dołącz do grona ekspertów
BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska to kancelaria radców prawnych specjalizująca się w obsłudze prawnej spraw z zakresu szeroko pojmowanej własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, własności przemysłowej, a także zagadnień dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Internecie (nowe media).

Kancelaria posiada również duże doświadczenie w zakresie: opracowania i obsługi procesów inwestycyjnych, przekształceń spółek (M&A) oraz bieżącej obsługi podmiotów publicznych oraz spółek prawa handlowego. Świadczy ponadto usługi w zakresie windykacji wierzytelności oraz zastępstwa procesowego w sprawach z zakresu prawa cywilnego, pracy, handlowego oraz rodzinnego.

Członkowie naszego zespołu świadczą pomoc prawną także w języku angielskim oraz niemieckim.  

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński Spółka partnerska, to kancelaria założona przez trzech radców prawnych: Pawła Borka, Szymona Gajdę oraz Rafała Tołwińskiego.

BGST Radcowie Prawni Borek, Gajda, Tołwiński sp. p. ul. Miszewskiego 3/4  80-239 Gdańsk

tel:       58 352 06 22, fax.:     58  742 51 94

www.bgst.pl

e-mail: kancelaria@bgst.pl

 

Uznanie jednego z małżonków za wyłącznie winnego rozkładu pożycia ma niezwykle istotne znaczenie, zwłaszcza w kontekście świadczeń alimentacyjnych. Małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia nie może bowiem ubiegać się o orzeczenie alimentów od drugiego małżonka, jeżeli znajduje się w niedostatku. Jeżeli małżonek nie został uznany w wyroku rozwodowym za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego, to jeżeli znalazł się w niedostatku, jest uprawniony do żądania świadczeń alimentacyjnych od byłego małżonka.
Nawet uzyskanie tytułu egzekucyjnego nie gwarantuje, że będziemy w stanie odzyskać należne nam wierzytelności. Czy jednak nieściągalne długi można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

REKLAMA

Do bazy Biura Informacji Gospodarczej mogą zostać wpisani nie tylko dłużnicy, którzy uporczywie unikają płacenia swoich długów. Jest bowiem możliwe, aby do BIG trafiła osoba, która zapomniała zapłacić raty i zlekceważyła otrzymane od wierzyciela wezwanie do zapłaty.
W dzisiejszych czasach w obliczu zmiany ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn coraz więcej osób decyduje się zabezpieczyć przyszłość swoich najbliższych już za życia – właśnie poprzez dokonanie na ich rzecz darowizny.

REKLAMA

Umowa sprzedaży to jedna z częściej zawieranych umów w życiu codziennym konsumenta. Niestety równie często przychodzi nam korzystać z uprawnień, przysługujących w przypadku wad sprzedanej rzeczy. Jakie mamy wtedy prawa?
Umowa dożywocia została stworzona przez ustawodawcę w celu finansowego zabezpieczenia osób starszych. Czy jednak stanowi skuteczne zabezpieczenie na przyszłość?
Obowiązujące przepisy nie wspominają o prawie konsumenta do zwrotu pełnowartościowego towaru zakupionego w „tradycyjnym” sklepie, bez podawania przyczyn. Bez wyraźnej zgody sprzedawcy zwrot taki nie jest więc możliwy.
Konsument, który nabywa towar w sklepie internetowym objęty jest szczególnymi regulacjami ochronnymi, które są rezultatem implementacji do polskiego systemu prawnego dyrektywy unijnej.

REKLAMA