REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Dorota Fedorowska

psycholog, mediator. Kancelaria Mediacyjna „Primum Consensus”.

e-mail: mediacje@sotiko.pl
www.mediacje.sotiko.pl

Motto:
Sprawy trudne pomagamy naszym klientom rozwiązywać od ręki,
a na niemożliwe potrzebujemy więcej czasu.


Dorota Fedorowska, mgr psychologii, mediator stały, wpisany dnia 30 kwietnia 2007 roku, na podstawie art.104 § 1kpa oraz § 5 ust. 1 Rozporządzenia MS z dnia 13 czerwca 2003 roku w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach karnych, do wykazu instytucji i osób godnych zaufania, uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych, prowadzonego przez Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

Mediator stały z wykazu instytucji i osób godnych zaufania, uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego, prowadzonego przez Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu, prowadzonego zgodnie z Rozporządzeniem MS z dnia 18 maja 2001, §7 punkt 1 i 2, w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich.

Mediator stały ds. cywilnych, w tym rodzinnych, gospodarczych, społecznych.

Trener I stopnia Warsztatu Umiejętności Psychologicznych, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP); trener I stopnia rekomendowany przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP); superwizor mediacji przy Stowarzyszeniu Mediacji Rodzinnych (SMR).

W latach 2007-2009 autorka programu, wykładowca oraz kierownik naukowy Studiów Podyplomowych „Mediator” dla zawodowych mediatorów przy Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja” we Wrocławiu.

Wykładowca studiów podyplomowych „Akademia Mediatora” przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) we Wrocławiu. Autorka podręczników akademickich z zakresu mediacji: Vademecum Zawodowego Mediatora cz.I i II, Warsztat Pracy Zawodowego Mediatora.

Współautorka podręcznika Mediator - nowe umiejętności i kwalifikacje dla pedagoga i psychologa.

Absolwentka „Szkoły Trenerów Biznesu ” przy Polskim Towarzystwie Psychologicznym oraz Zespole Trenerów „Sieć” w Warszawie.

Autorka i trenerka cyklu szkoleń na terenie Wrocławia z psychologii komunikacji w ramach wrocławskiej edycji ogólnopolskiej akcji "Kobieta Bezpieczna", organizowanej przez Media Group Consulting ze Szczecina, pod patronatem Prezydenta RP.
 

  • Prezes Fundacji EDUCO.
  • Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych.
  • Członek Krajowego Stowarzyszenia Mediatorów.
  • Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
  • Członek Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych.
Mediacja opiera się na czterech podstawowych zasadach: dobrowolności, bezstronności, neutralności i poufności.
W praktyce mediacyjnej możemy spotkać się z przekonaniem, że występowanie długotrwałej przemocy w rodzinie, wyodrębnienie się roli kata i ofiary, jest przeciwwskazaniem do korzystania z mediacji. Jeśli specjalista uzna, że warto zachęcić członków rodziny do skorzystania z mediacji, metoda ta może stać się skutecznym narzędziem przechodzenia rodziny z etapu bierności do etapu konstruktywnego działania na rzecz przeciwdziałania przemocy i uzależnieniu.

REKLAMA

Mediacja, jako jedna z metod radzenia sobie z kryzysem w rodzinie, w tym jego szczególną formą, jaką jest konflikt między jej członkami, uzupełnia szeroko pojęte działania na rzecz rodziny. W Polsce jest ona stosunkowo młodą metodą wspierania trwałości i rozwoju najmniejszej komórki społecznej. W literaturze naukowej traktowana jest często jako sposób przejścia przez kryzys okołorozwodowy, dając wybór: bycie razem na wspólnie wypracowanych warunkach czy rozwód?
Mediacja ma swoje szczególne zastosowanie w rozwiązywaniu spraw majątkowych. Wchodzi ona w zakres tzw. mediacji cywilnych - sprawy kierowane do mediacji przez wydziały cywilne sądów lub na wniosek stron.

REKLAMA

Na świecie ma ona swoją długą historię. Współczesna mediacja ma ok. 40 lat i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, ale sam pomysł mediacji ma co najmniej 2000 lat. Słowo mediacja pochodzi od łacińskiego przymiotnika medius – środkowy, bezstronny; łacińskiego czasownika mediare - pośredniczyć; greckiego przymiotnika medos - pośredniczący, neutralny, nie przynależny do żadnej ze stron.

REKLAMA