REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Connected Life Magazine

Dołącz do grona ekspertów
Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected, pozwalających na wymianę informacji m.in. pomiędzy użytkownikami, urządzeniami czy instytucjami. Prezentuje rozwiązania, które już teraz towarzyszą nam w życiu codziennym, takie jak inteligentne zegarki czy domy, kreując jednocześnie wizję przyszłości związanej z autonomicznymi samochodami, zaawansowaną telemedycyną i miastami przyjaznymi mieszkańcom.

W Kalifornii właśnie wchodzi w życie rozporządzenie, na mocy którego wszystkie samochody firmowe muszą zostać wyposażone w urządzenie rejestrujące przebieg trasy. Firmy zajmujące się monitoringiem pojazdów flotowych planują ekspansję na amerykański rynek.
Koncerny samochodowe łączą siły, by stworzyć nową generację pokładowych zestawów infotainment. Powstaje zupełnie nowy rynek.

REKLAMA

Zarządzanie czasem pracy, ochrona przed kradzieżą paliwa i pojazdów, kontrola rzetelności pracowników – przed takimi wyzwaniami stają fleet managerowie, którym podlegają parki maszyn budowlanych. Duża odpowiedzialność i różnorodność obowiązków wymaga od nich wykorzystywania nowoczesnych narzędzi do zarządzania.
Rozwój technologii urządzeń mobilnych ma ogromny wpływ na życie użytkowników. Wile osób zwraca uwagę na zmiany negatywne. Jednak jest też tzw. druga strona medalu, technologie mobilne zbliżają rodziny.

REKLAMA

Co mają niemieccy producenci samochodów do map w smartfonach, tabletach, nawigacjach samochodowych i zegarkach? Całkiem sporo. Więcej niż możecie się spodziewać.
Jeśli mieliście jeszcze jakieś wątpliwości dotyczące tego, czy samojeżdżące auta mogą poruszać się sprawniej od pojazdów prowadzonych przez ludzi, to Audi je rozwiało. Na torze Sonoma Raceway w Kalifornii naszpikowany elektroniką model RS 7 zanotował czasy okrążeń lepsze od uzyskiwanych przez kierowców sportowych.
Rozwój technologii samochodów elektrycznych wymusza na producentach samochodów m.in. rozwój badań nad magazynowaniem energii. Wciąż powraca też temat - jak wykorzystać zużyte akumulatory?
Systemy przeznaczone do domów inteligentnych stają się coraz popularniejsze. Dzięki nim z poziomu smartfona możemy sterować m.in. temperaturą we wnętrzach (w tym w garażu), a nawet zamknąć okna, czy bramę wjazdową.
Systemy monitoringu pojazdów, poza oczywistymi zaletami związanymi z możliwością sprawowania kontroli nad flotą, pełnią funkcję rozwiązań antykradzieżowych. A konkretnie – pokradzieżowych. Jest tylko jedno „ale”: ich pracę można zakłócić za pomocą urządzeń kosztujących niespełna 200 zł.
Podawać w kawiarni mrożoną kawę, czy lepiej postawić wyłącznie na ciepłe napoje? Jakie programy i filmy nadawca powinien dostarczać konkretnym odbiorcom? Odpowiedzi na tego typu pytania pytanie związane z planowaniem działania firmy, może udzielić GIS.
Kwestia wprowadzenia europejskiego systemu eCall, dzięki któremu samochód automatycznie powiadamia służby ratunkowe w razie wypadku, zakrawa na żart. Mało śmieszny żart, bo data obowiązkowego użycia rozwiązania jako fabrycznego wyposażenia była przesuwana już kilkakrotnie. Najnowszą, przegłosowaną przez Parlament Europejski, jest 31 marca 2018 r.
Brak sygnału GPS w budynkach? Niewykluczone, że wkrótce przestanie to być problemem. Trwają prace nad jednolitym standardem pozycjonowania w Europie. W centrum łatwiej znajdziesz sklep, w sklepie kiełbasę, a w muzeum eksponat.
Czy to będzie nowa zmora związków zawodowych? Robot przewożący po fabryce nowo wyprodukowane samochody?
Przyszłość smart city? Dwukierunkowa wymiana energii elektrycznej pomiędzy samochodami a infrastrukturą. W skrócie: chodzi o możliwość wykorzystania prądu zgromadzonego w akumulatorach auta do zasilnia np. mieszkania.
Już nie trzeba pytać o drogę za pośrednictwem łączności CB. Dla kierowców ciężarówek projektuje się zestawy nawigacji, jakie nawet się nie śniły użytkownikom samochodów osobowych.
Inteligentne Systemy Transportowe, nawigacje online i drony – to tylko niektóre z rozwiązań technologicznych mających ograniczyć powstawanie korków w miastach.

REKLAMA