| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Eksperci > Jagoda Knopp

Kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach z zakresu prawa karnego, prawa rodzinnego oraz w ochronie danych osobowych.

Jestem adwokatem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Katowicach i od stycznia bieżącego roku prowadzę indywidulaną Kancelarię Adwokacką w Katowicach oraz w Warszawie. Doświadczenie zdobywałam współpracując z Kancelariami Adwokackimi specjalizującymi się w sprawach z zakresu prawa karnego i rodzinnego, jako asystent sędziego w wydziale karym i cywilnym Sądu Rejonowego Katowice-Zachód w Katowicach, organizacjach pozarządowych i projektach mających na celu pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych w sprawach karnych i karnych wykonawczych zarówno klientów indywidualnych jak i w dużych wieloosobowych procesach, jako obrońca i pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, jako pełnomocnik w sprawach rodzinnych i cywilnych, sporządzaniu pism procesowych, kontaktach z wieloma podmiotami administracji Państwowej, pracy w strukturach sądownictwa, research’u prawniczym oraz przygotowywaniu opinii prawnych.

PRAWO KARNE

W sprawach karnych reprezentuję klientów w postępowaniu przygotowawczym, sądowym we wszystkich instancjach oraz wykonawczym w charakterze obrońcy a także jako pełnomocnik pokrzywdzonych, oskarżycieli posiłkowych i oskarżycieli prywatnych.

Zajmuję się obroną we wszelkich sprawach karnych w tym:

za jazdę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,

posiadanie narkotyków,

oszustwa i wyłudzenie,

kradzieże, rozboje i przywłaszczenia,

znęcanie się, przestępstwa przeciwko wolności seksualnej, groźby karalne, uporczywe nękanie,

pobicia, naruszenie nietykalności cielesnej, i inne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu,

uchylanie się od alimentów.

W sprawach wykonawczych w szczególności o odbywanie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, uzyskania przerwy w karze, odroczenia wykonania kary pozbawienia wolności, zawieszenia postępowania wykonawczego, warunkowe przedterminowe zwolnienia, rozłożenie na raty kary grzywny.

Prowadzę także sprawy z zakresu prawa karnego skarbowego i gospodarczego (przestępstwa białych kołnierzyków)oraz wykroczeń.

PRAWO RODZINNE

Kancelaria zajmuje się wszelkimi sprawami z zakresu prawa rodzinnego –o rozwód, separację, kontakty z małoletnimi, alimenty na rzecz małoletnich, zabezpieczenia. Uczestniczę także w negocjacjach pomiędzy stronami chcącymi znaleźć porozumienie w kwestiach związanych z małoletnimi dziećmi.

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Zajmuję się także ochroną danych osobowych w tym wdrożeniem przepisów nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych zwanym RODO, które zacznie obowiązywać od 25 maja 2018 r.

W związku z tym przygotowuję dokumentację wymaganą przez przepisy o ochronie danych osobowych, przeprowadzam audyty bezpieczeństwa informacji, oferuję prowadzenie szkoleń ogólnych i dedykowanych dla placówek medycznych (w tym indywidualnych praktyk lekarskich i stomatologicznych oraz aptek), placówek oświatowych (szkół publicznych i prywatnych, przedszkoli), średnich i dużych przedsiębiorców, fundacji czy biur rachunkowych.

Kontakt: knoppkancelaria@gmail.com

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Marta Grzelak

Solicitor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »