REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Dołącz do grona ekspertów
ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Obsługa prawna z zakresu zagadnień prawa korporacyjnego to jedna z najbardziej skomplikowanych gałęzi prawa. Niewłaściwe zastosowane przepisów prawa handlowego, skutkuje wzięciem na siebie poważnego ryzyka. Od lat z powodzeniem pomagamy zakładać spółki handlowe w Polsce i za granicą.

Oferujemy swoje doświadczenie, które pozwala nam czuwać i monitorować cały skomplikowany proces, jakim jest zakładanie spółek.

Tworzymy spółki typu:

spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

spółki komandytowe

spółki akcyjne

spółki komandytowo - akcyjne.

Nasza pomoc nie zawęża się tylko do Polski, pomagamy również za granicą – tworzymy spółki typu offshore. Dlaczego tak ważna jest odpowiednia pomoc? Profesjonalna obsługa prawna w zakresie prawa korporacyjnego pozwala zorganizować i prowadzić działalność gospodarczą w sposób bezproblemowy, sprawny oraz minimalizujący ryzyka prawne dla spółki, wspólników i kadry zarządzającej. Ponieważ zdajemy sobie sprawę z trudności, jakie mogą Państwa spotkać, wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom, oferując kompleksową obsługę i doradztwo prawne w zakresie prawa korporacyjnego.

Znajomość prawa handlowego za granicą, pozwala nam wpierać przedsiębiorców w zakładaniu oraz rejestracji spółki zagranicą.

W jakich krajach? Anglia, Belize, Cypr, Czechy, Dania, stan Delaware, Estonia, Francja, Gibraltar, Hiszpania, Holandia, Hongkong, Irlandia, Litwa, Niemcy, Malta, Słowacja, Szwajcaria, Węgry i Emiraty Arabskie.

Co jeszcze możemy dla Państwa zrobić?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej. Podpowiadamy jak założyć działalność gospodarczą. Wspomagamy w wyborze formy prawnej

Przygotowanie projektów umów i statutów spółek

Kompletownie dokumentów niezbędnych do otwarcia spółki oddziału lub przedstawicielstwa

Wnioski o rejestracje nowego podmiotu

Tworzenie regulaminów działania spółek oraz wewnętrznych dokumentów

Zmiany w umowach

Przygotowania projektów uchwał organów spółki

Asysta w trakcie przeprowadzania zgromadzeń wspólników

Połączenie, podział spółki

Przekształcenie firmy w spółkę z o.o

Reprezentacja przedsiębiorcy przed sądem rejestrowym

Zakładanie spółek zagranicznych

Ogólne doradztwo prawne w zakresie procesów restrukturyzacyjnych

Oprócz zakładania spółek, oferujemy Państwu doradztwo z zakresu prawa handlowego oraz bieżącą obsługę prawną przedsiębiorstw.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.oniszczuk.com oraz bloga: www.abcspolek.pl.

Oniszczuk & Associates
ul. Św. Mikołaja 8-11/213
50-125 Wrocław
e-mail: office@oniszczuk.com
Telefon (w godz: 9-16):
(+48) 71 341 84 23
(+48) 71 342 31 87

Jeśli wniosek o ogłoszenie upadłości spółki nie zostanie złożony w odpowiednim terminie, członkowie zarządu mogą solidarnie odpowiadać całym swoim majątkiem prywatnym za zobowiązania spółki kapitałowej.
Podatek od kryptowalut w Polsce i na świecie. W Polsce o legalny zarobek na kryptowalutach jest trudno. Polskie rozwiązania prawne są bowiem nieprecyzyjne, a podatki horrendalnie wysokie. Niektóre rządy jak np. w Estonii czy Portugalii widzą jednak w rozwoju kryptowalut szansę i ułatwiają inwestorom działania. To tam zapewne spoglądać będą polscy posiadacze wirtualnych pieniędzy. W innych krajach europejskich rozwiązania mogą być bowiem jeszcze mniej korzystne niż w Polsce, a wpływ na rozwój bitcoinów może mieć ekologia.

REKLAMA

Raje podatkowe. Wiele państw zwalcza raje podatkowe. Te jednak istnieją. Takim rajem może okazać się konto założone w małym banku w USA. Czy optymalizacja podatkowa w raju podatkowym jest legalna?
Spółka na Malcie a kłopoty Dody. Dziennikarze śledczy pracujący przy Panama Papers przez wiele lat musieli ślęczeć nad tonami dokumentów, żeby znaleźć choćby nitkę, która miała poprowadzić ich do celu, czyli ujawnieniu afer polityków czy celebrytów. W przypadku Dody polska prokuratura musiała tylko wejść do internetu. Później śledczy mieli już prostą drogę do postawienia artystce i jej byłemu mężowi zarzutów ukrywania majątku przed inwestorami i niespłacenia należności związanych z powstaniem filmu „Dziewczyny z Dubaju”.

REKLAMA

Polski Ład w podatkach - jak przygotować się na zmiany? Ryczałt, IP BOX, Prosta Spółka Akcyjna czy rozwiązania prawa holdingowego. To tylko niektóre sposoby, które mogą być wykorzystywane przez przedsiębiorców, aby niwelować negatywne skutki podatkowe wprowadzone przez „Polski Ład". Niektóre rozwiązania mogą być korzystne dla pracowników, ale branża IT może przejść zawirowania, bo specjaliści chętniej mogą zmieniać miejsce pracy.
Wszystkie filary “Polskiego Ładu” mogą kosztować budżet nawet kilkadziesiąt miliardów rocznie. Rząd Mateusza Morawieckiego przynajmniej część wydatków będzie chciał zrekompensować tzw. pakietem uszczelniającym.
Crowdfunding inwestycyjny czekają spore zmiany. Już nie milion euro, a docelowo aż pięć będzie można zebrać na rozwój swojego startupu z wykorzystaniem internetowych platform. Jak wygląda rynek crowdfundingu?
Unia Europejska wydała wojnę sprzedawcom, którzy sprowadzają na masową skalę towar z rynków azjatyckich nie płacąc przy tym Vat-u. Straty wynoszą co najmniej miliard euro rocznie, ale też europejskie firmy mogą nieco odetchnąć. Będą bardziej konkurencyjne cenowo. Czy konsument zapłaci więcej?
Od lipca wpisy do KRS będą przyjmowane niemal tylko w formie online. Przedsiębiorcy muszą szykować się na małą cyfryzacyjną rewolucję, która jednak powinna ułatwić im życie. Czy tak się faktycznie stanie?
Na świecie ujawniają się pierwsi miliarderzy, którzy dorobili się tylko na bitconie, a w Polsce jest coraz więcej krypto-milionerów. Czy odprowadzają podatki do polskiej kasy?
Prosta Spółka Akcyjna według Ministerstwa Rozwoju, które promuje nową formę spółki kapitałowej, to rozwiązanie dające dodatkowe narzędzie do ręki innowacyjnym przedsiębiorcom. Eksperci mają jednak wątpliwości i wskazują, że nowych rozwiązań w PSA jest jak na lekarstwo.
Jak przekonują eksperci, stan nadzwyczajny nie jest potrzebny, aby przedsiębiorcy mogli starać się o odszkodowanie za doprowadzenie do zamknięcia ich firm.
Firma na Cyprze. Cypr to kraj nie tylko znany z walorów turystycznych, ale też z tego, że jest europejskim rajem podatkowym. Jak założyć firmę na Cyprze? Jakie są korzyści podatkowe?
Ministerstwo Finansów wprost akcentuje, że na “Polskim Ładzie” skorzysta jedynie ok. 40% samozatrudnionych. To oznacza, że pozostałe 1,5 mln osób będzie musiało płacić wyższe podatki – mówi Maciej Oniszczuk.
W przyszłym roku zostanie wprowadzona możliwość utworzenia fundacji rodzinnej. Na czym polega mechanizm fundacji rodzinnej? Jakie niesie korzyści?
W jakiej sytuacji porady prawne mogą odbywać się bez kasy fiskalnej? Co z poradami świadczonymi online? Czy brak paragonu wpływa na udokumentowanie transakcji?
1 marca 2020 r. miał być początkiem Prostej Spółki Akcyjnej oraz elektronicznego KRSu, na który wiele osób czekało. Miał, ponieważ ustawą z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw przesunięto ten termin o rok. Elektroniczny KRS ma funkcjonować od 1 marca 2021 r.
W wyroku z 13 listopada 2019 r. (sygn. I FSK 1363/17), Naczelny Sąd Administracyjny zakwestionował możliwość zarejestrowania działalności podatnika dla celów podatku od towarów i usług pod adresem biura wirtualnego. To kolejne orzeczenie, które ogranicza podatnikom swobodę wyboru siedziby.
Dnia 1 września 2019 r. zaczął obowiązywać wykaz informacji o podatnikach VAT, który ma pomóc przedsiębiorcom skutecznie i szybko weryfikować kontrahentów. Lista jest prowadzona przez szefa Krajowej Administracji Skarbowej i można ją znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów oraz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).
Z początkiem lipca 2019 r. weszły znaczące zmiany w emisji obligacji korporacyjnych. Nowe przepisy mają na celu w szczególności zwiększenie bezpieczeństwa inwestorów. Choć zostały uchwalone by przeciwdziałać publicznym aferom pokroju GetBack, mogą w konsekwencji znacząco zmniejszyć rynek obligacji prywatnych.

REKLAMA