| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Programy dla księgowych > Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Sprawdź jakie są podstawowe wyzwania, stojące przed dzisiejszym organizacjami i przedsiębiorstwami podczas wyboru systemu finansowo-księgowego.

Serwis wwww.decyzje-it.pl wydały pierwszą edycję Przewodnika dotyczącego systemów finansowo - księgowych, opisującego m.in. rolę i znaczenie systemów FK w funkcjonowaniu organizacji, wyzwania stojące przed Działami Finansowymi i producentami systemów FK, wybrane funkcje klasyczne oraz innowacyjne tego typu aplikacji wraz z przykładami oraz metodykę ich wyboru.

Misją serwisu internetowego decyzje-IT.pl jest wspieranie decydentów w podejmowaniu decyzji związanych z technologiami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie przedsiębiorstwa lub organizacji. Misję tę realizujemy m.in. poprzez regularne opracowywanie i publikowanie różnego rodzaju materiałów oraz opracowań, służących przybliżaniu Państwu problematyki i roli systemów informatycznych w prowadzeniu działalności gospodarczej.

W międzyczasie opublikowaliśmy Przewodniki Inwestora dotyczące systemów ERP, CRM i Business Intelligence, które są dostępne w serwisie na stronie Poradniki i Przewodniki.

Oddajemy do Państwa rąk „Przewodnik Inwestora. Przygotuj się do wdrożenia systemu finansowo – księgowego”, w którym koncentrujemy się na omówieniu podstawowych wyzwań stojących przed dzisiejszymi organizacjami i przedsiębiorstwami w kontekście zarządzania procesami finansowo – księgowymi oraz zaprezentowaniu przykładowych funkcji tego typu systemów, jako odpowiedź ich producentów na potrzeby informacyjne oraz problemy użytkowników.

Głównymi adresatami Przewodnika powinni być menedżerowie przedsiębiorstw i organizacji niezależnie od skali czy branży, zajmujący się zarządzaniem procesami finansowo-księgowymi oraz wszystkie osoby, które podejmują decyzje na podstawie danych gromadzonych i przetwarzanych w systemach FK.

Wybór programu księgowego – wersja webowa czy deskopowa?

Zdajemy sobie sprawę, że większość z nich posiada już system finansowo – księgowy. Ale na pewno pośród nich są też tacy, którzy dopiero stoją przed jego wyborem i wdrożeniem - bo albo dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą, albo są niezadowoleni z aktualnie eksploatowanego systemu, albo ich organizacja rozwija się na tyle szybko, że aktualny system nie nadąża za zmianami. We wszystkich przypadkach treść naszego Przewodnika może stanowić skuteczną inspirację. Dla jednych – co do podejmowania decyzji o dalszej rozbudowie posiadanego już systemu o kolejne funkcjonalności, dla drugich – co do podejmowania decyzji o nabyciu nowego lub wymianie istniejącego systemu.

Rola systemów finansowo-księgowych w dzisiejszych organizacjach

W rzeczywistości gospodarczej przyjęła się opinia, że system FK jest prosty, standardowy – bo przecież zasady i standardy księgowe są określone - tym samym nie wymaga złożonych działań w celu jego nabycia, wdrożenia i eksploatacji. Nic bardziej mylnego. Systemy tego typu to złożone rozwiązania informatyczne, które powinny podlegać szczegółowej analizie przed jego wyborem, wdrożeniem i użytkowaniem tym bardziej, że ich producenci rozwijają je dynamicznie, zarówno pod względem nowych funkcjonalności i ergonomii, jak i skalowalności oraz sposobów dostępu.

W Przewodniku znajdziecie Państwo dodatkowo interesujący artykuł nt. roli systemów FK w procesie konsolidacji finansowej. Treść dostępna jest na stronie http://decyzje-it.pl/strefa-pobran/poradniki-i-przewodniki.html#FK


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Aktualizacja: 27.10.2014

Ekspert:

decyzje-IT.pl

decyzje-IT.pl to specjalistyczny, internetowy serwis branży IT stanowiący centrum wiedzy na temat oprogramowania dla biznesu (m.in. systemów klasy BI i Controlling, BPM, CRM, ERP, Finanse i księgowość, MES, SCM, PLM).

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego
Jak dokonać wyboru systemu finansowo-księgowego

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »