| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Programy dla księgowych > Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Prowadzenie biznesu jest dzisiaj bardzo dynamiczne, a dostarczanie szybkiej i dokładnej informacji finansowej jest warunkiem koniecznym do funkcjonowania przedsiębiorstwa - mówi Dariusz Salamon, Dyrektor Kontrolingu Komercyjnego, Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Organizacje są lepiej przygotowane do działania w dzisiejszym, wymagającym środowisku biznesowym, podejmując szybkie decyzje na podstawie konkretnych danych liczbowych i planów modelowanych przez systemy informatyczne.

  • W jakim kierunku Pana zdaniem będą się rozwijały podobne rozwiązania?

W dzisiejszych realiach biznesowych, w ciągle zmieniającym się środowisku, systemy IT powinny coraz bardziej wyręczać ludzi w przygotowaniu standardowych okresowych raportów. Bieżące monitorowanie sytuacji przez system typu BI, pozwoli skupić się wyższej kadrze kierowniczej na opracowywaniu strategii rozwoju przedsiębiorstwa, a Działom Finansowym na analizie danych, wnioskowaniu oraz aktywnym doradzaniu w kwestiach strategicznych.

Elektroniczny obieg dokumentów w dziale księgowym (EDI)

Rozwiązania typu business intelligence takie jak Matrix-BI stały się wymogiem czasu dla firm, które zajmują się produkcją i dystrybucją, a także średnich i dużych dostawców usług (np. finansowych). Znacznie ułatwiają i przyśpieszają procesy planowania budżetowego. Pozwalają śledzić bieżące wyniki firmy i usprawniają procesy kontrollingu.  Wdrożenie systemu sprzyja przyjęciu i stosowaniu procedur związanych z planowaniem kosztów i ich rozliczeniem. Stosowanie Matrix Bi minimalizuje ryzyka wynikające ze zmian w popycie i podaży, pozwala szybko reagować na konkretne sytuacje rynkowe. Zarząd i kadra przedsiębiorstwa pracuje na konkretnych informacjach wynikających z wykonywanych na bieżąco analiz i mniej czasu poświęca na przeglądanie surowych danych.

Rozwiązanie Matrix BI pracuje równolegle na danych własnych spółki i rynkowych, dzięki połączeniu z bazą IFS. Pozwala to na bieżąco porównywać wyniki sprzedażowe konkretnych produktów z danymi rynkowymi dotyczącymi kategorii. Jednocześnie, planując sprzedaż firma może weryfikować plany w oparciu o dane historyczne pochodzące z IFS, co pozwala między innymi badać jak pojawienie się konkurencyjnych produktów wpłynęło na udział własnych w całej kategorii.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Miżołębska

biuro prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »