| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Programy dla księgowych > Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość rynkowa wymusza na przedsiębiorcach stałe monitorowanie rentowności oraz przygotowanie scenariuszy zabezpieczających płynność finansową w bliskiej i dalszej perspektywie. Wzrasta na znaczeniu rola dyrektora finansowego w firmie, która przestaje się ograniczać jedynie do nadzorowania polityki finansowej, a coraz częściej zostaje rozszerzona o doradztwo strategiczne w kluczowych dla firmy decyzjach biznesowych. Współczesny finansista to osoba decyzyjna, posiadająca szerokie kompetencje menadżerskie również w zakresie zarządzania i sprzedaży, a także znajomości innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które efektywnie wspierają pracę nie tylko działu finansowego ale również optymalizują pracę pozostałych jednostek organizacyjnych w firmie.

Takim niezwodnym partnerem technologicznym do zadań specjalnych działów finansowych jest Tagetik, innowacyjna aplikacja klasy CPM (Corporate Performance Management), od niedawna dostępna w Polsce i oferowana przez firmę ITMAGINATION, wyłącznego dystrybutora tego rozwiązania w Polsce.

Jedna aplikacja, jeden model i baza danych, a pełny dostęp do szerokiego wachlarza procesów – zarówno tych klasycznych takich jak: budżetowanie, prognozowanie, konsolidacja finansowa i raportowanie, jak również dodatkowych, które bardzo rzadko są implementowane z wykorzystaniem konkurencyjnych technologii CPM, czyli prognozowanie bilansu i rachunku przepływów pieniężnych, sprawozdawczość w oparciu o koncepcję Integrated Reporting, zamknięcie finansowe, i ujawnienia regulacyjne w instytucjach finansowych (Solvency II, FINREP, COREP). System wykorzystuje najnowocześniejsze technologie takie jak In-Memory i HTML5 oraz jest dostępny z każdego urządzenia, w tym również urządzeń mobilnych, w każdym miejscu na świecie. Jeśli dodać do tego fakt, że wszystkie wymienione wyżej procesy można wdrożyć tradycyjnie on-premise oraz w chmurze, to mamy do czynienia z prawdziwie unikalnym rozwiązaniem, dostępnym dla tych wszystkich organizacji, które potrzebują wsparcia w obszarze zarządzania efektywnością.

Planowanie budżetowe - nowoczesne rozwiązania business intelligence

Tagetik można wdrożyć według konkretnych wymagań organizacji lub wykorzystać aplikacje predefiniowane, przy czym można także łączyć oba te podejścia. Tylko od klienta i jego indywidualnych potrzeb zależy, które procesy będą implementowane, i w jakim czasie. Ponadto, system oferuje pełną integrację z technologiami Microsoft, co dla klientów Tagetika stanowi istotną wartość. „To czym wyróżnia się to oprogramowanie to jego wewnętrzna spójność i potencjał funkcjonalny. W przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych, nie ma modułów lecz działa w oparciu o procesy, które pomagają wesprzeć wszystkie aspekty zarządzania finansowego w ramach centralnej bazy danych, zapewniając synergię pomiędzy poszczególnymi biurami i pionami w firmie. Dlatego, w kontrze do innych rozwiązań dostępnych na rynku, nie wymaga się od klientów podejmowania, często bardzo kosztownych działań, których celem jest integracja poszczególnych obszarów”– wyjaśnia Rafał Stalewski, Country Manager Tagetik w Polsce.

W realizacji specyficznych zadań rachunkowości zarządczej, kontrolingu i pionu finansów, klasyczne rozwiązania Business Intelligence (BI) nie dają pełnego obrazu sytuacji firmy. Platformy BI pozwalają odpowiadać na pytania takie jak; co się stało?, co się dzieje?, a tylko we współpracy z platformą Corporate Performance Management możliwe jest uzyskanie wartościowej odpowiedzi w kontekście typowych wątpliwości o przyszłość i tego co się rzeczywiście stanie, np. jaka będzie rentowność moich produktów jeśli zmodyfikuję politykę cenową, i jak to wpłynie na rachunek przepływów pieniężnych w wariancie optymistycznym, bazowym i pesymistycznym ? Dzięki wbudowanym funkcjonalnościom takim jak: scenariusze i wersjonowanie, wielowalutowość, workflow, reguły kontrolingowe oraz wszechstronny zestaw funkcji finansowych, firmy mogą zarządzać w Tagetik wysokiej jakości informacją, potrzebną dla interesariusza zewnętrznego jak i wewnętrznego.  Wraz z dostępnością Tagetik w Polsce nasi krajowi dyrektorzy finansowi otrzymują propozycję optymalizacji procesów w sposób innowacyjny i efektywny kosztowo oraz z gwarancją praktycznej realizacji idei „Single version of the truth”.

***

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego proces zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku. W tegorocznym raporcie Magic Quadrant Gartnera dla dostawców CPM, po raz szósty z rzędu, firma została sklasyfikowana w kwadrancie wizjonerów[i]. Analitycy podkreślają szeroki wachlarz funkcjonalności, zdecydowanie wyższy niż średnia branżowa, poziom wskaźników satysfakcji klienta, a także dobrą odpowiedź na potrzeby firm chcących implementować platformę w modelu chmurowym. Wyłącznym dystrybutorem rozwiązania Tagetik w Polsce jest spółka ITMAGINATION – dostawca systemów analityczno-raportowych oraz oprogramowania na zamówienie.

[i] http://www.tagetik.com/events-news/press-releases/2015/2015-gartner-mq-cpm#.VTYhvpNsxKq

Źródło: ITMAGINATION Sp. z o.o.

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Aktualizacja: 30.04.2015

Ekspert:

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zdjęcia

Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego
Nowoczesne technologie IT skutecznym narzędziem w pracy dyrektora finansowego

CIT 2018. Komentarz (książka)299.00 zł

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jarosław Oworuszko

Dyrektor Finansowy LeasePlan

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »