| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Programy dla księgowych > Nowoczesne archiwum online i offline

Nowoczesne archiwum online i offline

Porządek w dokumentach to dla każdej firmy – niezależnie od jej wielkości – niemałe wyzwanie. Jak uporządkować wszystko tak, by każdy dokument można było znaleźć bez problemu w ciągu kilku sekund? Jak zarządzać archiwum, by nie tracić czasu na przerzucanie kolejnych segregatorów? Integracja tradycyjnego archiwum z wersją elektroniczną jest idealną receptą na każdy bałagan w dokumentach.

Jak zachować porządek w dokumentach firmowych?

Umowy z pracownikami, faktury i inne dokumenty księgowe, gwarancje, umowy z kontrahentami, pisma urzędowe i korespondencja biznesowa, zwrotki i nadania – wszystkie te dokumenty będące codziennością każdej firmy już po 2-3 latach jej prowadzenia dają dość pokaźną liczbę segregatorów. Jeśli dodamy do tego fakt, że w czasie funkcjonowania firmy system archiwizacji dokumentów zmienił się 2-3 razy (np. ze względu na zmianę obsługującej go asystentki), to okazuje się, że zorientowanie się w tym, gdzie umieszczona jest np. faktura za ekspres, który musimy dać do naprawy, jest poważnym wyzwaniem. A gdyby tak mieć system, który pozwala archiwizować każdy dokument w wersji elektronicznej i do tego umożliwia znalezienie go w wersji papierowej w kilka sekund? To możliwe – np. z wykorzystaniem systemu SaldeoSMART.

Polecamy: Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

System dzięki wykorzystaniu technologii OCR pozwala na szybkie zeskanowanie każdego dokumentu dostępnego w formie papierowej i jego archiwizację w wersji elektronicznej. Nie jest to jedynie przechowywanie skanów – czyli obrazów – faktur lub dokumentów, ale także możliwość ich edytowania, wprowadzania zmian czy dodawania do nich dodatkowych informacji – np.: numerów porządkowych czy opisów. Pozwala to na stworzenie elektronicznego archiwum dowolnych typów dokumentów, które dostępne będą online przez 24 godziny na dobę 365 dni w roku dla każdego, komu zostanie ono udostępnione. W razie potrzeby odnalezienie jakiegokolwiek dokumentu i jego wydrukowanie lub przesłanie mailem zajmuje dosłownie kilka sekund.

Archiwum online z możliwością edycji gromadzonych w nim dokumentów i tworzenia własnych baz danych umożliwia również precyzyjne oznaczenie miejsca lokalizacji papierowej wersji dokumentu. Zamiast przeszukiwać segregatory, by odnaleźć określony dokument, wystarczy go wyszukać drogą elektroniczną, a dołączony komentarz czy numer powie nam, gdzie konkretnie znajduje się jego oryginał. Pozwala to nie tylko na jego szybkie znalezienie, ale również utrzymanie porządku w dokumentacji (jeśli dokument trzeba ponownie zarchiwizować, wystarczy sprawdzić, gdzie powinien się znaleźć, i odłożyć go w dokładnie wskazane miejsce).

3 typy firm, którym pomaga archiwum online

Co daje posiadanie zintegrowanego archiwum online i offline?

  • Oszczędność czasu związanego z wyszukiwaniem dokumentów.
  • Usprawnienie obiegu dokumentów w firmie.
  • Dostęp do elektronicznych wersji dokumentów 24 godziny na dobę z każdego miejsca na świecie.
  • Porządek w dokumentacji dzięki możliwości kategoryzacji i tworzenia różnorodnych zestawień i opisów.
  • Możliwość precyzyjnego odnajdywania dokumentów w wersji papierowej dzięki dokładnej bazie danych dostępnej w wersji elektronicznej.
  • Ułatwienie i przyspieszenie pracy każdej osoby, która w ramach swoich obowiązków służbowych zarządza fakturami, dokumentami (nie tylko księgowymi), umowami.

Autor: SaldeoSMART

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kompass Poland

Kompass Poland jest częścią międzynarodowego koncernu Kompass International z siedzibą we Francji, w Paryżu. Kompass International należy do tej samej grupy finansowej co firma Coface. Właścicielem grupy jest Bank Natixis.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »