| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Programy dla księgowych > Optymalizacja czasu i kosztów księgowości w sektorze MŚP przez pryzmat nowych rozwiązań IT

Optymalizacja czasu i kosztów księgowości w sektorze MŚP przez pryzmat nowych rozwiązań IT

Niezależnie od rodzaju i wielkości prowadzonego biznesu księgowość jest jedynym obszarem, który dotyczy i będzie dotyczył wszystkich firm. Z tego też względu nieustannie rozbudowywane są rozwiązania umożliwiające i ułatwiające obsługę księgową podmiotów gospodarczych, jak i prowadzenie księgowości przez nie same.

Korzystanie z księgowości online w praktyce oznacza, iż to dostawca usługi w imieniu usługobiorcy dba o całe rozwiązanie. Jedyną rzeczą, jaką użytkownicy oprogramowania potrzebują, jest dostęp do połączenia z Internetem. Użytkowanie rozwiązań w chmurze daje oczywiście szereg wymiernych korzyści, z których na szczególną uwagę zasługuje, co najmniej kilka.

  • Przejrzyste oraz przewidywalne koszty – usługobiorca płaci stały abonament miesięczny. Dla korzystających z chmury przedsiębiorstw oznacza to przede wszystkim koniec z dodatkowymi kosztami IT związanymi z utrzymaniem oraz obsługą sprzętu i oprogramowania.
  • Elastyczność – firmy stosujące księgowość online mogą w prosty sposób reagować na zachodzące u siebie zmiany, angażując w pracę mniejszą lub większą liczbę użytkowników. W rozwiązaniu SaaS korzysta się tylko z tych zasobów, które są rzeczywiście potrzebne. Podsumowując, w chmurze płaci się wyłącznie za to, czego się używa.
  • Wygoda – księgowość online opiera się na połączeniu internetowym, co z kolei wpływa na nieograniczony dostęp do systemu, zarówno z laptopa, tabletu czy też smartfona – i to z dowolnego miejsca.
  • Aktualność rozwiązania – aktualizacja oprogramowania oraz środowiska do najnowszych ich wersji, przywracanie środowiska w przypadku koniecznym - wszystko to całkowicie leży w gestii usługodawcy.
  • Bezpieczeństwo – rozwiązania osadzone w chmurze, najczęściej są zabezpieczone dużo lepiej, aniżeli przedsiębiorstwo jest w stanie samodzielnie je zabezpieczyć. Na fakt ten wpływa kilka czynników, wśród nich między innymi: posiadanie wielu źródeł zasilania, wysoki poziom kopii bezpieczeństwa (kopie zapasowe tworzone są nawet kilka razy dziennie), dane chronione są w wysokiej jakości centrach przetwarzania danych i to zgodnie z najwyższymi standardami czy też z regulacjami ISO.
  • Niezawodność – to kolejna korzyść z rozwiązania w chmurze, jakim jest księgowość online. Dostępność oprogramowania zapewniona jest 24/7.
  • Wiedza specjalistyczna – firmy nie muszą na bieżąco śledzić wszystkich zmian w przepisach. Oprogramowanie jest uaktualniane przy każdej znaczącej zmianie prawa, która wpływa na zasady prowadzenia księgowości. Ponadto, jak powszechnie wiadomo, branża IT rozwija się w niebywałym tempie. Innowacje pojawiają się tak szybko, że niemal niemożliwe jest ich śledzenie dla kogoś, kto nie jest specjalistą. Korzystając z usług w modelu SaaS, firmy pozostawiają poprowadzenie spraw IT ekspertom, uzyskując z oprogramowania po prostu to, co najlepsze.

Mając tak mocne wsparcie w nowych technologiach, coraz więcej firm skłania się ku korzystaniu właśnie z takich modeli rozwiązań. Mobilność, łatwość dostępu, intuicyjność obsługi, oszczędność czasu, opłacalność inwestycji, elastyczność i wygoda użytkowania, bieżące aktualizacje – są dodatkowymi elementami, które – poza oczywistymi funkcjonalnościami systemu księgowego – dają wymierną korzyść i paradoksalnie mogą zdecydować o korzystaniu z takiego, a nie innego modelu rozwiązania.

Źródło: Exact

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »