Ramowy program przedmiotowy:
- podstawy teoretyczne zarządzania finansami przedsiębiorstwa,
- inwestycje w rachunkowości finansowej,
- strategie finansowe przedsiębiorstw,
- elementy matematyki finansowej w procesie inwestowania,
- analiza finansowa w ujęciu retrospektywnym,
- inwestycje rzeczowe, inwestowanie w nieruchomości,
- analiza i ocena opłacalności inwestycji rzeczowych,
- inwestowanie na rynku kapitałowym,
- ocena przedsięwzięć inwestycyjnych na rynku kapitałowym,
- źródła finansowania rzeczowych aktywów trwałych,
- planowanie finansowe, koszt i struktura kapitału,
- wycena przedsiębiorstwa.
Informacje ogólne:
reklama
reklama
Czas trwania studium: od października do września. Zajęcia będą odbywać się raz/dwa razy w miesiącu, w piątki w godzinach popołudniowych oraz w soboty i niedziele.
Egzaminy:
słuchaczy obowiązuje zaliczenie wszystkich wykładów i ćwiczeń. Studia podyplomowe kończą się egzaminem końcowym obejmującym obronę pracy podyplomowej.
Opłaty:
5000.00 zł. Płatność w 2.równych ratach (po 2500,00 PLN)
Organizator studiów:
Katedra Analizy Finansowej i Strategicznej Collegium Altum p. 817
7. POLSKIE I MIĘDZYNARODOWE STANDARDY RACHUNKOWOŚCI
Kierownik: dr Marek Masztalerz
Cele studiów:
Celem studiów jest przekazanie nowoczesnej wiedzy praktycznej niezbędnej do samodzielnego prowadzenia ksiąg rachunkowych i sporządzania sprawozdań finansowych według Polskich i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości / Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej oraz wykorzystanie rachunkowości i analizy finansowej
w zarządzaniu przedsiębiorstwem funkcjonującym w gospodarce rynkowej.
Studia adresowane są do Absolwentów wyższych uczelni zainteresowanych pogłębieniem praktycznej wiedzy ekonomicznej, w tym przede wszystkim z zakresu rachunkowości według Polskich i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Ukończenie Studium pozwala ubiegać się osobom posiadającym wykształcenie wyższe magisterskie o zwolnienie z egzaminu uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych zgodnie z odrębnymi przepisami.
Ministerstwo Finansów zwalnia absolwentów tych studiów, którzy posiadają trzyletnią praktykę w księgowości i wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, z egzaminu państwowego przy ubieganiu się o koncesję na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, zgodnie z Ustawą o Rachunkowości (Rozdział 8a).
Studia przeznaczone są dla osób z wyższym wykształceniem. Mogą być nimi absolwenci zarówno uczelni ekonomicznych jak i nieekonomicznych.