| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

KIBR i ACCA łączą siły na rzecz promowania najwyższych standardów zawodowych

Prowadzenie działań służących uzyskiwaniu i promowaniu najwyższych standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz zwiększaniu zainteresowania społecznego i udzielaniu wsparcia profesjom związanym z finansami i rachunkowością w Polsce – to główne cele porozumienia o współpracy, które KIBR podpisał z ACCA (The Association Of Chartered Certified Accountants) w połowie stycznia 2015 r.

W ramach porozumienia obie instytucje zobowiązały się działać na rzecz rozwoju i promocji kwalifikacji zawodowych, wymieniać się wiedzą i doświadczeniem w obszarze kształcenia i egzaminowania specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości, a także promować standardy zgodne z MSRF, etyką zawodową i wysoką jakością wykonywania zawodu. Strony porozumienia będą dzielić się też poglądami na temat rozwoju rachunkowości i rewizji finansowej w Polce i na świecie, a także podejmować wspólne inicjatywy na forum krajowym i międzynarodowym.

– Jednym z ustawowych zadań Krajowej Izby Biegłych Rewidentów jest zapewnienie jakości usług świadczonych przez biegłych rewidentów. KIBR i ACCA łączą zbieżne cele wspierania specjalistów z zakresu rachunkowości, sprawozdawczości i rewizji finansowej w Polsce. Dzięki porozumieniu będziemy mogli wspólnie działać na rzecz rozwoju i promocji poszukiwanych na rynku kwalifikacji zawodowych – wyjaśnił Józef Król, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Porozumienie zostało podpisane 15 stycznia 2015 r. w Warszawie. W imieniu KIBR dokument podpisali: Józef Król, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów oraz dr Danuta Krzywda, zastępca prezesa  KRBR. W imieniu ACCA podpis złożyła  Alexandra Chin, zastępca prezydenta ACCA.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Gałka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »