| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Samorządy biegłych rewidentów i doradców podatkowych podpisały 16 czerwca 2015 r. porozumienie o współpracy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli obu branżom podnieść swoje kompetencje, a w przyszłości poszerzyć ofertę usług dla klientów.

Porozumienie będzie służyło budowie jak najlepszych warunków dla doskonalenia kwalifikacji zawodowych przedstawicieli obu profesji. Jego cel to także promocja pozytywnego wizerunku i wzmacnianie prestiżu zawodów biegłego rewidenta oraz doradcy podatkowego. Samorządy będą dbały o regularną wymianę wiedzy i doświadczenia – planujemy organizację wspólnych szkoleń, seminariów i konferencji - wyjaśnia Józef Król, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów - nowa umowa z samorządem doradców podatkowych, poszerza zakres dotychczasowej współpracy, która z powodzeniem toczy się od wielu już lat - dodaje Prezes Król.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Cel – rozszerzyć ofertę usług

Prezes KRBR zaznacza, że nowe pola współpracy, to szansa na stworzenie z doradcami podatkowymi wspólnej oferty usług kierowanych do tych podmiotów, które dziś nie są obsługiwane przez biegłych rewidentów. - Nie jest tak, że biegły rewident musi umieć wszystko. Od lat korzystamy w naszej pracy z wiedzy i doświadczenia wielu ekspertów, w tym doradców podatkowych. Mamy nadzieję, że współpraca pozwoli nam rozszerzyć rynek usług dla obu profesji - wyjaśnia Prezes KRBR. Bo biegli rewidenci nie będą jedyną stroną, która na współpracy skorzysta. Jedna mała kancelaria czy samodzielnie działający na rynku doradca podatkowy nie zawsze są w stanie sobie ze wszystkim poradzić.

- Często brakuje nam wiedzy ekonomicznej i księgowej. Tą dysponują biegli. Ale w zamian możemy się podzielić wiedzą podatkową - wyjaśnia prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych. - Łączymy się w grupy obejmujące doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów. Wszystko po to, by współpracować, wymieniać się informacjami, uzupełniać kompetencje, i ostatecznie móc świadczyć komplementarne usługi - dodaje Przewodnicząca.

Kluczowe działanie w regionach

Porozumienie oficjalnie zostało podpisane 16 czerwca 2015 r. W uroczystości wzięli udział prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla, Skarbnik KRDP oraz Prezes Józef Król i dr Ernest Podgórski Skarbnik KRBR. Choć umowa została podpisana na szczeblu centralnym, obie strony porozumienia podkreślały, że kluczowe jest działanie w regionach - bliżej przedstawicieli obu zawodów.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Treco Inspiracja do sukcesu

Portal dla szkoleniowców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »