| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Biegli rewidenci i doradcy podatkowi łączą siły

Samorządy biegłych rewidentów i doradców podatkowych podpisały 16 czerwca 2015 r. porozumienie o współpracy. Wymiana wiedzy i doświadczeń pozwoli obu branżom podnieść swoje kompetencje, a w przyszłości poszerzyć ofertę usług dla klientów.

Porozumienie będzie służyło budowie jak najlepszych warunków dla doskonalenia kwalifikacji zawodowych przedstawicieli obu profesji. Jego cel to także promocja pozytywnego wizerunku i wzmacnianie prestiżu zawodów biegłego rewidenta oraz doradcy podatkowego. Samorządy będą dbały o regularną wymianę wiedzy i doświadczenia – planujemy organizację wspólnych szkoleń, seminariów i konferencji - wyjaśnia Józef Król, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów - nowa umowa z samorządem doradców podatkowych, poszerza zakres dotychczasowej współpracy, która z powodzeniem toczy się od wielu już lat - dodaje Prezes Król.

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

VAT po zmianach od 1 lipca 2015 r.

Cel – rozszerzyć ofertę usług

Prezes KRBR zaznacza, że nowe pola współpracy, to szansa na stworzenie z doradcami podatkowymi wspólnej oferty usług kierowanych do tych podmiotów, które dziś nie są obsługiwane przez biegłych rewidentów. - Nie jest tak, że biegły rewident musi umieć wszystko. Od lat korzystamy w naszej pracy z wiedzy i doświadczenia wielu ekspertów, w tym doradców podatkowych. Mamy nadzieję, że współpraca pozwoli nam rozszerzyć rynek usług dla obu profesji - wyjaśnia Prezes KRBR. Bo biegli rewidenci nie będą jedyną stroną, która na współpracy skorzysta. Jedna mała kancelaria czy samodzielnie działający na rynku doradca podatkowy nie zawsze są w stanie sobie ze wszystkim poradzić.

- Często brakuje nam wiedzy ekonomicznej i księgowej. Tą dysponują biegli. Ale w zamian możemy się podzielić wiedzą podatkową - wyjaśnia prof. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych. - Łączymy się w grupy obejmujące doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych i biegłych rewidentów. Wszystko po to, by współpracować, wymieniać się informacjami, uzupełniać kompetencje, i ostatecznie móc świadczyć komplementarne usługi - dodaje Przewodnicząca.

Kluczowe działanie w regionach

Porozumienie oficjalnie zostało podpisane 16 czerwca 2015 r. W uroczystości wzięli udział prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych, dr Mariusz Cieśla, Skarbnik KRDP oraz Prezes Józef Król i dr Ernest Podgórski Skarbnik KRBR. Choć umowa została podpisana na szczeblu centralnym, obie strony porozumienia podkreślały, że kluczowe jest działanie w regionach - bliżej przedstawicieli obu zawodów.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria JKP Adwokaci we Wrocławiu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »