| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Biegli rewidenci > KIBR aktywny w debacie gospodarczej

KIBR aktywny w debacie gospodarczej

Tylko w listopadzie 2015 r. przedstawiciele samorządu biegłych rewidentów uczestniczyli w kilku ważnych wydarzeniach m.in. w konferencjach Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Szkoły Głównej Handlowej i Polskiego Instytutu Dyrektorów. KIBR był partnerem dwóch ostatnich.

KIBR jest coraz bardziej aktywny w debacie gospodarczej. Samorząd był obecny na listopadowej konferencji "Doskonałe raporty roczne" organizowanej przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w trakcie której Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR mówiła o roli not w sprawozdaniu finansowym. Samorząd był także patronem honorowym konferencji SGH "Wartość godziwa w świecie biznesu: pomiar - prezentacja - etyka" oraz partnerem merytorycznym warsztatu Polskiego Instytutu Dyrektorów "Nowy nadzór? 4 mln kary? Czy jesteś na to gotów?" który otworzyło wystąpienie prezesa Krzysztofa Burnosa.

Z SEG o tym, jak dobrze raportować

Po co jest nam raport roczny, jak sprawnie zorganizować pracę tworząc raport roczny i jakie są trendy w raportowaniu – to najważniejsze pytania, na które 17 listopada odpowiedzi szukali uczestnicy konferencji "Doskonałe raporty roczne". W trakcie spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych omówione zostały zagadnienia dotyczące między innymi adresatów raportów rocznych oraz konsekwencji niewłaściwego raportowania. W jednym z paneli dyskusyjnych wystąpiła Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Wraz z innymi uczestnikami dyskusji rozmawiała o notach w sprawozdaniu finansowym jako dialogu między twórcą, a czytelnikiem sprawozdania.

Polecamy: 500 pytań o VAT odpowiedzi na trudne pytania z interpretacjami Ministerstwa Finansów (PDF)

Polecamy: Przewodnik po zmianach w ustawie o rachunkowości 2015/2016 (PDF)

KIBR partnerem konferencji o wartości godziwej w biznesie

Także w listopadzie Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była patronem honorowym konferencji "Wartość godziwa w świecie biznesu: pomiar – prezentacja – etyka", organizowanej przez Instytut Rachunkowości Szkoły Głównej Handlowej. Celem spotkania zorganizowanego 23 listopada w siedzibie uczelni była wymiana poglądów i doświadczeń na temat postrzegania i wykorzystania wartości godziwej w teorii oraz praktyce rachunkowości i finansów. Barbara Misterska-Dragan wystąpiła w drugim panelu dyskusyjnym dotyczącym "wartości godziwej w praktyce". Seminarium zainaugurowało cykl "Forum Rachunkowości w SGH". Mają to być regularne dyskusje naukowe i platforma służąca wymianie doświadczeń odnoszących się do tematów ważkich w nauce i w praktyce rachunkowości.

Prezes KRBR otwierał warsztat PID

Prezes KRBR Krzysztof Burnos otworzył 27 listopada warsztat Polskiego Instytutu Dyrektorów "Nowy nadzór? 4 mln kary? Czy jesteś na to gotów?". Warsztat poświęcony był zmianom w sprawozdawczości i rewizji finansowej wynikającym z ministerialnego projektu implementacji unijnej reformy rynku audytu. Uczestnicy spotkania mieli okazję do rozmowy o projektowanych regulacjach dotyczących m.in. dozwolonego zakresu świadczonych usług i listy usług zakazanych, ograniczeń wynagrodzeń oraz przesłanek niezależności audytorów, procesu rekomendowania i wyboru audytorów do badania spółki przez członków rad nadzorczych oraz nowej roli i zadaniach członków komitetów audytu. KIBR był partnerem merytorycznym wydarzenia.

Polecamy artykuły

Narzędzia księgowego

reklama

BIURA RACHUNKOWE

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »