Newsletter nie wyświetla się poprawnie? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Newsletter Samorządu i Administracji Logo
Nr 10/2018wtorek, 5 czerwca 2018 r.

Większa odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za przestępstwa skarbowe i gospodarcze

 
28 maja 2018 r. został opublikowany projekt nowej ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych. Nowe regulacje mają rozszerzyć zakres odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny stanowiące przestępstwa skarbowe lub gospodarcze. Większa ma być także efektywność ścigania takich przestępstw.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Kolejne ułatwienia w sporządzaniu PIT-37 i PIT-38

 
MF poinformowało, że począwszy od rozliczenia za 2018 r. podatnicy nie będą już musieli wypełniać wniosków, ani składać deklaracji by rozliczyć swój PIT-37 i PIT-38. Zamiast tego na Portalu Podatkowym będzie na nich czekał wypełniony „Twój e-PIT".
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Do 30 czerwca 2018 r. należy zatwierdzić sprawozdanie finansowe

 
Jednostki, których rok obrotowy zakończył się 31 grudnia 2017 r. mają czas na zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego najpóźniej do 30 czerwca 2018 r.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Zmiany w uproszczonych sprawozdaniach z zakresu cen transferowych

 
24 maja 2018 r. Ministerstwo Finansów opublikowało projekty zmienionych druków CIT-TP i PIT-TP. Zmiany jakie mają zostać wprowadzone w nowych wzorach uproszczonych sprawozdań z zakresu cen transferowych polegają na rozszerzeniu zakresu informacji, jakich udzielać mają składający sprawozdania podatnicy.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Prawo tworzenia i wstępowania do związków zawodowych nie tylko dla pracowników

 
Samozatrudnieni oraz osoby świadczące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych będą mogli tworzyć i wstępować do organizacji związkowych. Taką możliwość przewiduje projekt nowelizacji ustawy o związkach zawodowych. Nowe przepisy wejdą w życie po upływie 6 miesięcy od ogłoszenia nowelizacji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 

Pracownicze Plany Kapitałowe - poprawiony projekt ustawy przekazany do finalnych konsultacji

 
Od 2019 r. ma ruszyć I etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Co do zasady pracownicy zostaną zapisani do nich automatycznie. Ci którzy będą chcieli zrezygnować z uczestnictwa w PPK, będą musieli składać specjalne oświadczenia. Jeśli tego nie zrobią będą obciążeni obowiązkową podstawową składką miesięczną w wysokości 2% podstawy wymiaru składek ZUS.
 
CZYTAJ WIĘCEJ 
Infor Logo
Administratorem Państwa danych osobowych jest INFOR BIZNES Sp. z o.o. z siedzibą: ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa,
i INFOR PL S.A. z siedzibą ul. Okopowa 58/72, 01-042 Warszawa. Z Inspektorem ochrony danych można kontaktować się pisząc na adres Administratora jak powyżej lub na adres e-mail: iod@infor.pl. Wysyłka wiadomości jest zgodna z regulaminem serwisów infor.pl, którego jesteś użytkownikiem.
Kontakt: pawel.muz@infor.pl Reklama: reklama@infor.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie oraz publiczne wykorzystywanie artykułów publikowanych w witrynie
INFOR.PL bez zezwolenia zabronione.

Jeśli nie chcesz otrzymywać biuletynu kliknij tutaj