| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Bezrobotny > Poszukiwanie pracy > Doświadczenie zawodowe niezgodne z wykształceniem

Doświadczenie zawodowe niezgodne z wykształceniem

Obecny rynek pracy stawia przed bezrobotnym bardzo duże wymagania. Oprócz dobrego wykształcenia bardzo pożądane jest również doświadczenie zawodowe, które jest poświadczeniem tego, że osoba potrafi wykorzystać swoją wiedzę teoretyczną w praktycznych działaniach. Co jednak, kiedy kandydat do pracy nie posiada doświadczenia w pracy, która jest zgodna jego wykształceniem?

Inną formą nabycia doświadczenia zawodowego może być odbycie stażu. Jest to płatna forma aktywizacji zawodowej, której wszystkie koszty ponosi Powiatowy Urząd Pracy, gdzie jest zarejestrowany bezrobotny. Można skorzystać z ofert staży proponowanych przez urząd, natomiast skuteczniejszą i bardziej odpowiadającą potrzebom bezrobotnego jest samodzielne poszukiwanie miejsca, w którym można ten staż odbyć. I jest tu dokładnie taka sama sytuacja jak w przypadku pracy na wolontariacie. Dobrze, aby to było miejsce, gdzie można zdobyć takie doświadczenie, którym później będzie można się pochwalić przyszłemu pracodawcy. Przedsiębiorcy czy instytucje chętnie zapraszają stażystów do współpracy, ponieważ mają kolejnego pracownika, natomiast nie ponoszą za niego kosztów finansowych. 

Doświadczenie zawodowe jest bardzo istotne przy aplikowaniu do nowej pracy. Z tego, które posiadamy należy wyłonić jak najwięcej elementów, które może być przydatne w pracy zgodnej z wykształceniem. Należy również zwrócić na fakt, że posiadana wiedza teoretyczna jest podstawą do wykonywania pracy. Dobrze również zaznaczyć, że posiadamy zdolność szybkiego uczenia się i z pewnością nowo poznane rzeczy wdrożymy w praktykę. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości i pracodawca nie będzie chciał nas zatrudnić, wówczas należy się postarać, aby takie doświadczenie zdobyć. 

Zobacz również serwis: Praca

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria prawnicza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK