| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Prawo > Praca > Bezrobotny > Poszukiwanie pracy > Hobby w CV

Hobby w CV

Dokumenty aplikacyjne są niezwykle istotnym elementem w całym procesie rekrutacyjnym, dlatego, że są one zazwyczaj pierwszą formą kontaktu z pracodawcą. Aby przedstawić się w sposób interesujący warto jest skorzystać ze wszelkich sposobów, dzięki którym pracodawca zwróci na nas uwagę.

Czasem zdarza się również tak, że kandydat ma bardzo nietypowe zainteresowania, o których nie wypada mówić na rozmowie kwalifikacyjnej czy umieszczać w formalnych dokumentach.

I tak pasje związane z życiem seksualnym, niektórymi formami życia towarzyskiego itp. nie są odpowiednim tematem, który należy poruszać w przypadku procesu rekrutacyjnego. U pracodawcy mogą bowiem wywołać negatywne odczucia, a nam tylko zaszkodzić i niepotrzebnie zburzyć obraz dobrego pracownika.

Zobacz również serwis: Bezrobotny

Pamiętajmy o tym, że wszystkie informacje, które zamieszczamy w swoim CV są pretekstem, dla pracodawcy czy osoby rekrutującej, do rozmowy na ten temat w czasie spotkania kwalifikacyjnego.

Jeśli wpisane przez nas zainteresowania są odzwierciedleniem prawdziwych pasji, to wówczas na rozmowie kwalifikacyjnej przedstawimy się jako osoba aktywna, dążąca do rozwoju osobistego, ponieważ będziemy w stanie tak opowiedzieć o naszym hobby, że z pewnością zaciekawi to pracodawcę.

Jeśli natomiast użyjemy standardowych, „oklepanych”, i co najgorsze, niezgodnych z prawdą sloganów, możemy wyjść nie tylko na osobę mało kreatywną, lecz również niewiarygodną. Zainteresowania mogą nas wyróżnić na tle innych aplikujących – i jest to sytuacja bardzo korzystna dla kandydata. Zatem nie trzeba uciekać się do wyszukanych metod, aby zostać zauważonym i zapamiętanym.

Dlatego też należy się bardzo dobrze zastanowić nas tym elementem CV, równie poważnie jak nad innymi, chociaż wydaje się to bardziej błahe i mniej istotne z punktu widzenia pracodawcy.

Jeśli osoba jest w stanie o swoich zainteresowaniach mówić w sposób interesujący i rzeczywiście rozmówca widzi, że nie są to puste słowa, wówczas wiele korzystnych informacji może wywnioskować dla siebie. A to w procesie rekrutacji jest kluczową sprawą.

Polecamy artykuły

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Saveinvest Sp. z o.o.

http://www.grunttozysk.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK