| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Infor.pl > Prawo > Praca > Bezrobotny > Poszukiwanie pracy > Szukanie pracy, czyli praca na dwa etaty

Szukanie pracy, czyli praca na dwa etaty

Wszystkie te osoby, które od długiego czasu poszukują zatrudnienia, widzą doskonale, że nie jest to łatwe zadanie. Przede wszystkim istnieje wiele barier, które są kandydatowi do pracy stawiane, a to z kolei bardzo zniechęca do dalszych poszukiwań. Dlatego tez warto mieć świadomość, że poszukiwania pracy jest to proces, a nie tylko jeden epizod w życiu zawodowym.

Szukanie ofert pracy jest jedną z najtrudniejszym – zdaniem bezrobotnym – etapem poszukiwania pracy. I oczywiście, w zależności od naszego wykształcenia i kwalifikacji, tych ofert może być różna liczba, ale niezmiernie dużą rolę odgrywa nasze zaangażowanie oraz kreatywność przy ich poszukiwaniu. Jedni koncentrują się tylko na wizytach w urzędzie pracy, inni jeszcze przeglądają oferty zamieszczone w lokalnej prasie, natomiast jeszcze inni próbują w każdym kontakcie z drugim człowiekiem czy instytucji znaleźć szansę na pracę. To zaangażowanie często jest właśnie uzależnione od naszego nastawienia. Osoby zniechęcone poszukiwaniem zatrudnienia rzadziej będą podejmowały próby samodzielnego wynajdowania ofert.

Zobacz również: Jak czytać oferty pracy?

Jeśli już pracodawcy zaczynają odpowiadać na nasze aplikacje, wówczas pozostaje przygotowanie się do rozmowy z pracodawcą. Chociaż wydaje się to krótką pracą, to jednak warto w jak najlepszym stopniu wyćwiczyć odpowiedzi na pytania, które prawdopodobnie mogą pojawić się na takim spotkaniu. Im bardziej będziemy przygotowani, tym większa szansa, że rozmowa zakończy się sukcesem. W tym celu również warto się zgłosić do doradcy zawodowego, który zwróci uwagę na te elementy, których my – jako osoby szczególnie zaangażowane – możemy wcale nie zauważyć.

Zobacz również: Jak dobrze wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej?

Jeśli cały ten proces nie zakończy się zatrudnieniem, wówczas należy zweryfikować to, co na poszczególnych etapach mogło nie zostać zrealizowane – być może wykazujemy się zbyt małym zaangażowaniem, opieramy się tylko na jednym źródle informacji o wolnych miejscach prac, są błędy w dokumentach aplikacyjnych itp. 

Na każdym etapie procesu poszukiwania pracy jest wiele rzeczy, które należy wykonać. Jeśli nie jesteśmy w stanie tego zaakceptować, wówczas trudno o pozytywne rezultaty na końcu. Dlatego też warto uświadomić sobie, że szukanie praca to też praca. Jeśli zatem będziemy temu poświęcać osiem godzin dziennie – średni czas pracy na pełnym etacie – to możemy się spodziewać sukcesu, który wynagrodzi nasz trud.

Czytaj także

Narzędzia

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od www.infor.pl/prawo
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK